Poszukuje wiadomości

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Zośka

Poszukuje wiadomości

Post autor: Zośka » pn lip 20, 2009 10:40 pm

Cześć poszukuje wiadomości na temat mojego pradziadka Stanisława Rąby. Pradziadek nie zginął podczas wojny, ale walczył w wrześniu 1939 r. Niewiele wiem na ten temat ponieważ gdy umarł byłem małym chłopcem a mój dziadek czyli jego syn niedawno zmarł i sam niewiele wiedział. Wiem na pewno że pradziadek po przegranej Kampanii Wrześniowej wracał do domu spod Piotrkowa Trybunalskiego i był chyba strzelcem wyborowym. Pradziadek mieszkał w Dankowicach.

ODPOWIEDZ