potrzebuje pomocy

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
everyman

potrzebuje pomocy

Post autor: everyman » śr gru 02, 2009 4:30 am

witam!
znalazłem ten portal w internecie i może ktos mógłby pomóc...
szukam informacji o Romanie Łabęckim- był on rotmistrzem 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich oraz 2 Pułku Ulanów. żył w latach 1898-1976, pochowany w Poznaniu.
jeżeli ktos ma jakies wskazówki lub informacje- albo gdzie takich informacji moge szukac- będe wdzięczny!!
pozdrawiam wszystkich i za pomoc z góry dzięki!;)
Paweł!

Jerzy Berłowski

Re: potrzebuje pomocy

Post autor: Jerzy Berłowski » sob sty 30, 2010 11:19 pm

Przyjacielu. Piszesz, że R. Łabęcki zmarł w 1976 roku. A więc stosunkowo nie dawno 34 lata temu. Nie wiem jakich informacji o tym człowieku szukasz ? Na pewno jeszcze żyje jakaś Jego rodzina. Nawet najdalsza rodzina może posiadać jakieś dokumenty rodzinne, fotografie. Jeżeli nie wiesz nic o rodzinie - to wiesz gdzie jest pochowany R. Łabęcki. Idź do zarządu cmentarza, który na pewno ma w księgach jakieś dane, które pomogą odnaleźć rodzinę.

Jeżeli szukasz jakiejś informacji z okresu II wojny światowej - to wejdź na stronę 7psk. lub 2p.ułanów. Trzeba szukać na stronach bliższych tym jednostkom a nie na takiej ogólnej jak nasza.

Podaję jeden link, drugi już możesz znaleźć sam.

http://www.7psk.com.pl/

Powodzenia i więcej samodzielności w poszukiwaniach.

ODPOWIEDZ