Lotnicy wrezśnia

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
grzesio555

Lotnicy wrezśnia

Post autor: grzesio555 » czw maja 06, 2010 10:03 pm

Witam,
poszukuję informacji na temat w miarę przystępnych źródeł (raczej wykluczone kwerendy w archiwach) dotyczących strat wśród lotników (w tym oczywiście personelu naziemnego) polskich w czasie kampanii wrześniowej. O ile sporo znalazłem źródeł dotyczących przemysłu, projektów i koncepcji, o tyle trudno w jednym miejscu znaleźć zebrane w całość dane dotyczące losów lotników - żołnierzy września. Może temat na osobny wątek wśród tematyki na głównej ?
Pozdrawiam i z góry dzięki.

ODPOWIEDZ