Jakie to są odznaczenia?

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
DarekIlk

Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » czw lip 29, 2010 7:53 pm

Potrzebuje pomocy, niewiem co to są za odznaczenia.
Załączniki
Pradziadek.jpg
To jest mój pradziadek
Pradziadek.jpg (89.75 KiB) Przejrzano 6729 razy

Jerzy Berłowski

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: Jerzy Berłowski » czw sie 05, 2010 10:16 pm

Odznaki na prawej piersi:

u góry - Powszechna Odznaka Sportowa - bardzo popularna odznaka ustanowiona w 1929 r. /?/
posiadała 3 klasy: brązowa, srebrna i złota.

niżej - posiadająca nie wyraźny kształt dlatego nie jestem pewien - ale może to być Polska Odznaka Strzelecka - również bardzo popularna, 4 klasy.

Zdjęcia tych odznak znajdziesz na planszy pod linkiem http://asnieg.klub.chip.pl/foto/020.jpg
pozycje: 13-13 oraz 14-17.

Szczegół dotyczące tych odznak i regulaminy znajdziesz w internecie po wpisaniu nazwy.

DarekIlk

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » czw sie 19, 2010 8:41 pm

A ta po prawej stronie ?

Jerzy Berłowski

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: Jerzy Berłowski » pt sie 20, 2010 10:55 pm

Nie podałem informacji o dwóch odznakach: - 1 owalna, obok sportowej i 2 jakby na wstążeczce /?/ obok sznura.
Niestety zdjęcie jest nieostre i nie można oczytać żadnych szczegółów umożliwiających identyfikację. Mogą to być jakieś odznaki związane tylko z jednostką w której służył Twój pradziadek lub okolicznościowe n.p. z zawodów sportowych - dlatego mogą być mało znane. Dlatego bardzo pomocne w poszukiwaniach, byłoby dobrej jakości /ostre/ zdjęcie.

Radzę wpisać w wyszukiwarkę hasło: odznaki - i sprawdzać pod tym hasłem różne opisy i plansze.

Ponadto wszystkie te 4 widoczne na mundurze odznaki - nie należą do odznaczeń, jak je nazwałeś. Odznaczenia to są medale, ordery, krzyże, które są nadawane wg innych zasad.

Przepraszam - ale nie mogę nic więcej pomóc Tobie w identyfikacji. Może jeszcze ktoś inny odezwie się.

DarekIlk

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » ndz sie 22, 2010 11:56 am

Dziękuje za pomoc :)

DarekIlk

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » ndz sie 22, 2010 3:24 pm

O ile wiem to pradziadek służył gdzieś w okolicach Wilna, bo tu mieszkał do śmierci. ( Ja też mieszkam w Wilnie) :)

qrak

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: qrak » wt sie 24, 2010 8:43 am

Sznur oznacza strzelca bardzo dobrego (dwa chwosty).

DarekIlk

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » wt sie 24, 2010 4:56 pm

Wielkie dziękuje :)

DarekIlk

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » wt sie 24, 2010 5:19 pm

Postaram się znaleść co oznacza ten znaczek z prawej strony. O ile słyszałem, pradziadek sam dokładnie nie znał za co on jest i co oznacza...

DarekIlk

Re: Jakie to są odznaczenia?

Post autor: DarekIlk » śr wrz 22, 2010 7:57 pm

Może ktoś ma informacji jakie były bazy wojskowe w Nowej Wilejce w 1931-1932 r. ?

ODPOWIEDZ