30 p. Strzelców Kaniowskich z Cytadeli W-skiej.

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Jerzy Berłowski

30 p. Strzelców Kaniowskich z Cytadeli W-skiej.

Post autor: Jerzy Berłowski » ndz wrz 19, 2010 8:29 pm

Poszukuję kontaktu z rodzinami zawodowych wojskowych, którzy służyli w 30 pułku Strzelców Kaniowskich lub 21 pułku "Dzieci Warszawy". Pułki te stacjonowały w Cytadeli Warszawskiej do 1939 roku.
Proszę również o kontakt osoby, które osobiście lub ich rodziny - w czasie okupacji mieszkały w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej.
Adres e-mail: j.berlowski@upcpoczta.pl

Jerzy Berłowski

Re: 30 p. Strzelców Kaniowskich z Cytadeli W-skiej.

Post autor: Jerzy Berłowski » czw sie 25, 2011 4:13 pm

Powyższe poszukiwanie jest w dalszym ciągu aktualne. Wiem, że osób starszych wiekiem, żyjących w tamtych latach jest coraz mniej. A ci którzy jeszcze są - bardzo mało korzystają z internetu lub wcale. Dlatego nie mogą sami bezpośrednio odpowiedzieć na mój apel. Ale zachęcam młodych, dla których w większości - internet jest codziennością.

Pytajcie swoich dziadków, rodziców, znajomych - może ktoś starszy z ich otoczenia był zawodowym wojskowym lub mieszkał w Cytadeli Warszawskiej ? Możemy w ten sposób wspólnie ocalić od całkowitego zapomnienia zarówno pamięć o byłych wojskowych jak i o wydarzeniach w których brali udział.

Dotychczas w odpowiedzi na mój pierwszy /powyższy/ post - dostałem jedną odpowiedź bezpośrednio na podany adres mailowy. Jest to kontakt interesujący dla obu stron i utrzymywany w dalszym ciągu. Zapraszam - adres jest aktualny. Dodatkowo podaję telefon /22/ 632-94-45

Jerzy B. urodzony w Cytadeli 1932 r.

ODPOWIEDZ