10 pułk ułanów Radymno

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
anna7738

10 pułk ułanów Radymno

Post autor: anna7738 » sob lis 13, 2010 9:26 pm

Mój dziadek służył w 10 pułku ułanów w czasie wojny. Zginął w obozie jenieckim Radowice w ZSRR. Niewiele wiemy na ten temat, a bardzo chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, być może od swoich dziadków lub osób, które tam były i mogły mojego dziadka znać, proszę pilnie o kontakt. Posiadam zdjęcie dziadka w mundurze. Więcej na mail. Pozdrawiam.

drzewo

Re: 10 pułk ułanów Radymno

Post autor: drzewo » śr gru 15, 2010 1:51 am

Załóżmy, że chciałbym Pani pomóc. Trochę to trudne nie znając imienia i nazwiska Pani dziadka.

atomek66

Re: 10 pułk ułanów Radymno

Post autor: atomek66 » śr paź 26, 2011 8:58 am

W Radymnie stacjonował 10 dywizjon taborów. w 1939 mobilizował tabory dla różnych jednostek. 10 pułk ułanów (litewskich) stacjonował w Białymstoku i z Radymnem nie miał zapewne nic wspólnego.

waldek

Re: 10 pułk ułanów Radymno

Post autor: waldek » czw wrz 13, 2012 10:02 pm

Do anny. Część potomków ułanów 10 Pułku Ułanów Litewskich tworzy Koło Rodzin 10 PUL. Interesuje nas wszystko o ułanach z tego Pułku. Jeżeli chcesz to przeslij dane o swoim dziadku i jego zdjęcie na mój adres wborowy@vp.pl
Mój tata służył w tym Pułku do samego końca czyli do Kocka. Osoba która jest głównym motorem zbierania tych danych znajduje się obecnie w USA i czy mogę te dane przekazać jemu. A może twój dziadek jest tym którego tablicę widziałem 2 tygodnie temu na murze cmentarnym w Brodnicy. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ