Polegli pod Piotrkowem Trybunalskim w 1939

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
abasan30

Polegli pod Piotrkowem Trybunalskim w 1939

Post autor: abasan30 » sob sty 01, 2011 4:59 pm

Witam
Szukam informacji na temat poległych żołnierzy WP pod Piotrkowem w 1939. Interesuje mnie lista poległych, a w szczególności informacje na temat Bronisława Bałtowicz stopień Bombardier,który został pochowany na cmentarzu w Piotrkowie w kwaterze WP.

Leszek_mokrzyszow

Re: Polegli pod Piotrkowem Trybunalskim w 1939

Post autor: Leszek_mokrzyszow » sob sty 08, 2011 7:43 pm

NAPISZ W JAKIEJ JEDNOSTCE SŁUŻYŁ W 1939R BRONISŁAW BAŁTOWICZ?,KIEDY ZGINĄŁ? BO W TAMTYM REJONIE ZGINĄŁ MÓJ WUJEK STANISŁAW JAJKO KTÓRY SŁUŻYŁ W 2 PUŁKU PIECHOTY LEGIONÓW Z SANDOMIERZA.Wujek mój zginął 6.9 .1939 pod Bełchatowem w obronie Borowskich Gór-Księżego Młyna-jeżowa w walkach obronnych które trwały miedzy 2 a 5 września i tam 5 wujek został ranny i 6 zmarł i jest pochowany w Bełchatowie.Potem2 pplegionów wycofał się w rejon Piotrkowa.

ODPOWIEDZ