Mieczyław Nowicki

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Paulina

Mieczyław Nowicki

Post autor: Paulina » pt lut 04, 2011 7:21 pm

Witam

Chciałabym odszukać informacje na temat brata mojej prababci, Mieczysława Nowickiego zam. w Jarocinie (lat 19-21, student Konwersatorium Muzycznego w Poznaniu, grał na skrzypcach), który zaciągnął sie jako ochotnik we wrześniu '39 r. i słuch po nim zaginął. Z tego co wiem Centralne Archiwum Wojskowe nie ma dokumentacji do roku '43 i nie są w stanie ustalić, gdzie sie zaciągnął, o ile nie zginął w drodze do Warszawy. Przegladając tablice pamiątkowe w zakładce "Pomniki, cmentarze, muzea" zauważyłam, że na pomniku w Górach Borowskich jest nazwisko Nowicki (bez imienia), ale nie wiem gdzie sprawdzić tożsamość poległego. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Paulina Malińska

Leszek_mokrzyszow

Re: Mieczyław Nowicki

Post autor: Leszek_mokrzyszow » ndz lut 06, 2011 3:43 pm

Na tej tablicy jest też nazwisko i imie mojego wujka Stanisława Jajko.Większość tam poległych to było z jednostki z Sandomierza tj,2pp legionów pod dowództwem Ludwika Czyżewskiego.Walczyli tam jeszcze żołnierze chyba z 2 innych jednostek.Moim zdaniem wszelkich informacji szukaj w Polskim czerwonym krzyżu(PCK)tam powinni coś mieć.Mój email to Lleszek44@interia.pl,pozdrawiam,jak coś to pisz.

ODPOWIEDZ