A p e l w/s upamiętnienia oficerów Oflag Murnau VII A

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
neterowicz

A p e l w/s upamiętnienia oficerów Oflag Murnau VII A

Post autor: neterowicz » pt mar 09, 2012 10:45 am

Bolesną sprawą jest fakt, że w miasteczku Murnau nie ma żadnej tablicy upamiętniającej internowanie w latach 1939-1945 prawie 5 500 oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy wojny obronnej 1939 roku i żołnierzy Armii Krajowej. Na cmentarzu przy kościele parafialnym pw. św. Mikołaja, gdzie pochowano oficerów zastrzelonych w obozie lub tragicznie zmarłych nie można odnaleźć grobów ofiar.

Poszukuję kontaktu z rodzinami oficerów, aby podjąć starania upamiętnienia POLSKICH OFICERÓW W MURNAU.

Ponadto poszukuję pamiątek obozowych: zdjęć, wspomnień, korespondencji, przedmiotów wykonanych podczas internowania.

Serdecznie zapraszam do współpracy osoby, które ze względów rodzinnych lub patriotycznych przyłączą się do Społecznego Komitetu Upamiętnienia Polskich Oficerów z Oflag Murnau VII A.

Przewodnicząca Komitetu
Helena Dobranowicz

e-mail: dobranowicz@op.pl
tel. kom. 607 751 027

ODPOWIEDZ