miejsce pochówku mojego dziadka Jana Świętochwskiego

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Jomasz

miejsce pochówku mojego dziadka Jana Świętochwskiego

Post autor: Jomasz » sob mar 24, 2012 9:15 pm

poszukuję miejsca dokładnego pochówku mojego dziadka kpt. piech.(majora) urodzonego 3/XII/1901, z Brygady KOP "Grodno", zamordowanego podczas dzialań 20/IX/39 w pobliżu Krzemieńca, pochowany na cmentarzu w Krzemieńcu. Informację nt. jego daty i miejsca śmierci dowiedziałam się z jednej ze stron internetowych.
Wiem, że w Krzemieńcu znajduje się kilka cmentarzy. Chciałabym się dowiedzieć na którym z nich leży i w jakim dokładnie miejscu (kwatera). Czy jest tam jakakolwiek tablica? Czy istnieje sposób na dotarcie do administracji cmentarza, władz miasta, ktorzy szczegółowych informacji mogliby mi udzielić. Wybieram się tam w niedlugim czasie i nie będę mieć zbyt dużo czasu na rozpoczęcie poszukiwań. Byłoby łatwiej gdybym mogła to zrobić wczesniej przed wyjazdem. Czy ktoś mógłby udzielić mi jakiś wskazówek, osób lub instytucji.

ODPOWIEDZ