2 szwadron pionerów

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Chiefengineer

2 szwadron pionerów

Post autor: Chiefengineer » wt mar 20, 2012 7:24 pm

Poszukuję wiadomości o 2 Szwadronie Pionierów ! Pułku Szwoleżerów w Warszawie. W 2 szwadronie Pionierów D-cą plutonu był mój Ojciec Witold Edward Tarasiewicz ( porucznik) Pułk wymaszerował z Warszawy 1 września 1939 w kierunku Wyszkowa.mając w składzie tylko drużynę pionierów od dowództwem podoficera, Gdzie się podział 2 szwadron? Mam dokument, że Ojciec w dn. 27 września został odznaczony przez Dowódcę Saperów Krzyżem Walecznych a w dniu 28 września Krzyżem Virtuti Militari V Klasy przez Dowódcę Obrony Warszawy. Oznacza to że był i walczył do końca w Warszawie. Z Warszawy też po kapitulacji poszedł do niewoli . Za co otrzymał te odznaczenia?
dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam. Witold Tarasiewicz

ODPOWIEDZ