szukam mogiły dziadka Antoniego Bednarczyka

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Capricornus

Antoni Bednarczyk 11pp

Post autor: Capricornus » pn maja 07, 2012 3:54 pm

Witam.
Dziadek mój Antoni Bednarczyk ( Rudnik Wielki k/Częstochowy )zginął we wrześniu 1939r. pod Brzuchowicami pod Lwowem. Był celowniczym 11pp. Poszukuje wszelkich informacji na temat, gdyz próbuje ustalić w jaki sposób dziadek zginął pod Lwowem skoro 11 pp dotarł jedynie do Tomaszowa Lubelskiego.

Capricornus

szukam mogiły dziadka Antoniego Bednarczyka

Post autor: Capricornus » pn maja 07, 2012 6:44 pm

Poszukuję mogiły dziadka a także jego brata
Dziadek Antoni Bednarczyk był celowniczym 11 Pułku Piechoty , który wyszedł z Tarnowskich Gór w kierunku Tomaszowa ? Lwowa? zginął 19.09.1939 r.

Hobo

Re: szukam mogiły dziadka Antoniego Bednarczyka

Post autor: Hobo » pt maja 10, 2013 9:07 pm

Według "Księgi pochowanych..." żołnierz 11 pp o nazwisku Bednarczyk (bez podania imienia) poległ 18 września w Maziłach i pochowany jest w Zamościu na cmentarzu wojennym.

Capricornus

Re: szukam mogiły dziadka Antoniego Bednarczyka

Post autor: Capricornus » sob maja 11, 2013 3:30 pm

Dziękuję za info. Wiem o tej mogile, niestety nijak miejsce ( Maziły) ma sie do zeznań świadka, który twierdził, że dziadek zginął koło lasku w Brzuchowicach koło Lwowa. Albo świadkowi coś się pomyliło, albo w Zamościu leży brat dziadka. Dziwne , że zidentyfikowano ciało z nazwiska a nie ma imienia. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ