Konstanty Wojtania - 11 DAK

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
jaceksr

Konstanty Wojtania - 11 DAK

Post autor: jaceksr » śr cze 27, 2012 11:09 am

Poszukuje szczegółów z losów mojego dziadka - KONSTANTY WOJTANIA z 11 dywizjonu Artylerii Konnej (Bydgoszcz) - biorącego udział w kampanii wrześniowej w 1939 r. - historia drogi we wrześniu , bitwy i okoliczności śmierci oraz miejsce pochowania, może zachowanych pamiątek , świadków zdarzeń , istniejące dokumenty, rejestry urzędowe , publikacje książkowe itp.

Hobo

Re: Konstanty Wojtania - 11 DAK

Post autor: Hobo » pt maja 10, 2013 9:02 pm

Chor. 11 dak Konstanty Wojtania poległ 18 września w Witkowicach i pochowany jest w Juliopolu.

jaceksr

Re: Konstanty Wojtania - 11 DAK

Post autor: jaceksr » pn sie 25, 2014 7:59 am

Byłem na miejscu przeprawy przez rzekę gdzie zginął dziadek Konstanty i jest tam obelisk - miejsce dobrze utrzymane. Byłem również na cmentarzu na którym jest według informacji pochowany , ale tam stwierdziłem ze smutkiem, że brakuje tabliczki (grobu?). Ten wątek chce jeszcze dalej drążyć szukając dokumentów potwierdzających.

ODPOWIEDZ