kto posiada"Księgę Pochowanych Żołnierzy Polskich"

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
amarathe

kto posiada"Księgę Pochowanych Żołnierzy Polskich"

Post autor: amarathe » pt sie 03, 2012 2:25 am

Witam!
Szukam mojego pradziadka- Roch Stochniałek (bądź błędnie pisane Stochmiałek)- ur.06 sierpnia 1904 w Dzietrznikach, ostatnio walczącego(ciężka artyleria) pod Łomiankami w 1939r. Prawdopodobnie ranny dostał się do szpitala wojskowego w Łomiankach gdzie zmarł 15.06.1940r.- ale jest to informacja niesprawdzona...ślad się urywa..
Być może ktoś posiada "Księgę pochowanych Żołnierzy Polskich poległych w II wojnie światowej" - gdzie byłaby informacja o dokładnym miejscu pochówku?

z góry dzięki!
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ