Poszukuję Czarnackiego Józefa

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Stenia

Poszukuję Czarnackiego Józefa

Post autor: Stenia » pn lis 19, 2012 11:54 pm

Szukam wiadomści o Czarnackim Józefie ur. 14.I.1907r.Wg Rocznika oficerskiego był Podporucznikiem rezerwy 83 Pułku Piechoty. Podlegał pod PKU Brześć nad Bugiem. Z wykształcenia był magistrem edukacji i pracował wraz z zoną na Kresach Wschodnich.Z listu który przysłał w 1935 wynika, że był powolany na komisarza wyborczego do Sejmu, i przebywał wtedy w Białej nad Horyniem .Po powołaniu Józefa do wojska ,żona jego wrócila w rodzinne strony. Do jakiej jednostki mógł być wcielony ,gdzie można to sprawdzić.

Stenia

Re: Poszukuję Czarnackiego Józefa

Post autor: Stenia » pn lis 19, 2012 11:57 pm

Zdjęcie Józefa zrobione w 1939r.
Załączniki
cza.TIF
cza.TIF (159.29 KiB) Przejrzano 2392 razy

Stenia

Re: Poszukuję Czarnackiego Józefa

Post autor: Stenia » wt lis 20, 2012 12:15 am

Zdjęcie z kolegami ze szkolenia wojskowego ?
Załączniki
Józef.jpeg
Józef.jpeg (8.87 KiB) Przejrzano 2391 razy

Stenia

Re: Poszukuję Czarnackiego Józefa

Post autor: Stenia » wt lis 20, 2012 12:20 am

Józef w mundurze KOP
Załączniki
Józef Cz..jpg
Józef Cz..jpg (8.65 KiB) Przejrzano 2391 razy

ODPOWIEDZ