Stefan i Stanisław Prusiński.

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Adam55

Stefan i Stanisław Prusiński.

Post autor: Adam55 » sob mar 07, 2015 5:18 pm

Witam!
poszukuję informacji na temat Stefana Prusińskiego, był on żołnierzem lecz nigdzie nie mogę odszukać chociaż jednej wzmianki na temat jego jednostki czy samego Stefana, od najstarszej osoby w rodzinie dowiedziałem się że Stefan poszedł do wojska razem ze swoim ojcem Stanisławem z tym że Stanisław Prusiński już nie wrócił. Prosze was o pomoc w tych poszukiwniach bo mi już brak pomysłu gdzie i jak szukac informacji o tym osobach. Jest to dla mnie bardzo ważne.
oto dane Stefana, mało ale zawsze coś:
Imię matki: Józefa ---(nagrobek, cmentarz parafialny Przedecz)
--- Stefan Prusiński( urodzony 9 maja 1909 roku,Olszówka gmina
Drzewce)(brak wpisu w księdze paraf. o pochówku)
Imię ojca: Stanisław--- (nagrobek zniszczony przez niemców na przedeckim cmentarzu)

Przydział do wojska: 1938 lub kwiecień 1939.

ODPOWIEDZ