Stanisław Łodziato zaginął w kampanii wrześniowej

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Halina
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 07, 2018 9:55 am

Stanisław Łodziato zaginął w kampanii wrześniowej

Post autor: Halina » pt wrz 07, 2018 10:31 am

Poszukuję kuzyna mojej mamy Stanisława Łodziato, który zaginął w Kampanii wrześniowej. Prawdopodobnie był widziany pod Piotrkowem. Urodził się w Rydze. Skończył studium nauczycielskie w Grodnie lub w Wilnie. Kilka razy mama szukała przez Czerwony krzyż, ale bez efektu.Bardzo proszę o pomoc.

FixCarter
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 22, 2019 10:56 am

Re: Stanisław Łodziato zaginął w kampanii wrześniowej

Post autor: FixCarter » pt lip 26, 2019 9:29 am

Nie mam konkretnych informacji nt twojego krewnego ale mogę podpowiedzieć ci ścieżkę poszukiwań, dzięki którym ja sam uzyskałem wiele informacji nt mojego pradziadka. Też zacząłem od CK i nie wiele uzyskałem.
Posiadając dane o dacie i miejscu urodzenia bliskiego i imionach rodziców złóż wniosek o kwerendę w lokalnym oddziale IPN. Równocześnie warto złożyć wniosek o kwerendę w Wojskowym Archiwum Państwowym o ustalenie jednostki w jakiej służył bliski (jeśli oczywiście tego nie masz). Jeśli bliski wiesz, że był oficerem (choć to nie warunek) warto złożyć zapytanie w https://arolsen-archives.org. Warto też sprawdzić czy w lokalnym sądzie, w latach powojennych nie była prowadzona sprawa o uznanie za zmarłego zaginionego. W moim przypadku właśnie tam uzyskałem najwięcej informacji i teraz poszukuje tylko dowodu na śmierć pradziadka podczas walk w obronie Warszawy 1939...

ODPOWIEDZ