Strona 1 z 1

Stanisław Łodziato zaginął w kampanii wrześniowej

: pt wrz 07, 2018 10:31 am
autor: Halina
Poszukuję kuzyna mojej mamy Stanisława Łodziato, który zaginął w Kampanii wrześniowej. Prawdopodobnie był widziany pod Piotrkowem. Urodził się w Rydze. Skończył studium nauczycielskie w Grodnie lub w Wilnie. Kilka razy mama szukała przez Czerwony krzyż, ale bez efektu.Bardzo proszę o pomoc.

Re: Stanisław Łodziato zaginął w kampanii wrześniowej

: pt lip 26, 2019 9:29 am
autor: FixCarter
Nie mam konkretnych informacji nt twojego krewnego ale mogę podpowiedzieć ci ścieżkę poszukiwań, dzięki którym ja sam uzyskałem wiele informacji nt mojego pradziadka. Też zacząłem od CK i nie wiele uzyskałem.
Posiadając dane o dacie i miejscu urodzenia bliskiego i imionach rodziców złóż wniosek o kwerendę w lokalnym oddziale IPN. Równocześnie warto złożyć wniosek o kwerendę w Wojskowym Archiwum Państwowym o ustalenie jednostki w jakiej służył bliski (jeśli oczywiście tego nie masz). Jeśli bliski wiesz, że był oficerem (choć to nie warunek) warto złożyć zapytanie w https://arolsen-archives.org. Warto też sprawdzić czy w lokalnym sądzie, w latach powojennych nie była prowadzona sprawa o uznanie za zmarłego zaginionego. W moim przypadku właśnie tam uzyskałem najwięcej informacji i teraz poszukuje tylko dowodu na śmierć pradziadka podczas walk w obronie Warszawy 1939...