Władysław Zieliński Straż Graniczna

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
matteo9
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 26, 2018 6:17 pm

Władysław Zieliński Straż Graniczna

Post autor: matteo9 » pt paź 26, 2018 7:03 pm

Szanowni forumowicze poszukuję informacji nt. strażnika granicznego Władysława Zielińskiego ur. 14.01.1904r. Upustek powiat Augustów, Służył w SG od 1932r. służbę pełnił kolejno na placówkach: Krasnołąka (kom. Działdowo), Chorzele, Wasiły-Zygny (kom. Chorzele). Czy ktoś ma informacje na temat roli Straży Granicznej z rejonu Chorzel w 1939r. Wiem tylko, że SG została wcielona do WP i prawdopodobnie strażnicy walczyli w obronie Mławy.

ODPOWIEDZ