Józef Pasek - KOP Ossowiec

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
marpass

Józef Pasek - KOP Ossowiec

Post autor: marpass » pt lut 08, 2008 10:57 pm

Witam

Jestem wnukiem Jozefa PASEK poszukuję o nim wszelkich informacji . Z tego co wiem od mojej babci. Urodził sie w Mostkach koło Suchedniowa. Służył w KOP na wschodzie Polski, był instruktorem w KOP w Ossowcu, Babcia wymienia jeszcze takie miejscowości jak Święćno , Głębokie. W momencie wkroczenia sowietów byli w Ujściu nad rzeką SŁUCZ ( miejscowości BIELCZAKI DERMANKA ), babcia została ostrzeżona i udało jej sie uciec niestety po dziadku wszelki slad i sluch zaginął. Jeśli ktos ma jakieś informacje o moim dziadku ,jesli słyszał o kim takim lub był jego znajomym lub kolegą lub gył przez niego szkolonym,posiada zdjęcia z Ossowca ,wykazy instruktorów . Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i ewentualne kontakty.

Pozdrrawiam marek Pasek e-mail mwp6599@interia.pl lub tel. 604 65 75 71

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » pt lut 08, 2008 11:36 pm

Wiesz kiedy się urodził?

marpass

Post autor: marpass » sob lut 09, 2008 10:30 pm

Urodził się 25 września 1906r

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » sob maja 24, 2008 6:34 pm

Ćwiecino...Głębokie...?? tzn. służył w w kompanii granicznej " Ćwiecino " , batalionu KOP " Łużki " , pułku KOP " Głębokie " . Był podoficerem , chorążym czy oficerem ?? Sprawdzę na liście rozstrzelanych przez NKWD oficerów i podoficerów KOP ./

Poprzednio był on instruktorem w Centralnej Szkole Podoficerów KOP , w Osowcu właśnie .

Nie ma go na listach rozstrzelanych w Katyniu , Charkowie i Miednoje . . Poszukam jeszcze na Liście Ukraińskiej .

ODPOWIEDZ