Adolf Mroczek pozszukuję wiadomości

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
kasiauli

Adolf Mroczek pozszukuję wiadomości

Post autor: kasiauli » ndz kwie 13, 2008 5:02 pm

poszukuję jakichkolwiek informacji o moim dziadku.Nazywał się Adolf Mroczek był żołnierzem i zginął na początku września w Warszawie.Był żonaty z Wiktorią Banaszak,miał 2 córki Henrykę i Zofię.Babcia zmarła w 1942 lub 1943r .Obie były zbyt małe żeby dużo zapamiętać.Opowiadały że przed wojną rodzina dziadka miała w Warszawie rzeżnię.Po śmierci babci brat dziadka oddał obie do domu dziecka prowadzonego przez siostry zakonne .Szukam tylko wiadomości ,gdyż chciałabym dowiedzieć się czegoś o rodzicach mojej mamy . może jest miejsce gdzie możemy zapalić znicz,a niestety nie wiemy nic o najbliższych osobach mamy.Będę wdzięczna za każdą wiadomość.

Stenia

Re: Adolf Mroczek pozszukuję wiadomości

Post autor: Stenia » śr lis 07, 2012 6:13 pm

Witam serdecznie ,prawdopodobnie jesteśmy spokrewnieni , moja mama Apolonia z d.Mroczek miała przyrodniego brata Adolfa ,który zginął w 1939 w Warszawie, drugi brat Stanisław miał rzeżnię. rodzeństwa było więcej.Prosze o kontakt.gg 4927560

Stenia

Re: Adolf Mroczek pozszukuję wiadomości

Post autor: Stenia » śr lis 07, 2012 6:43 pm

Chciałam dodać,że nikt z rodzeństwa Adolfa nie żyje , ale mam kontakt z synem siostry Stanisławy i córką brata. Moja mama mówiła , po śmierci Adolfa rodzinie jego pomagał brat Stanisław .W jakim wieku były Henryka i Zofia w 1939r ? Prosze o kontakt

ODPOWIEDZ