Flotylla Pińska

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » sob mar 21, 2009 11:52 pm

" Ostatnia wachta. Mokrany, Katyń, Charków.../ ". Jerzy Przybylski ( historyk ).

wydało- Muzeum Marynarki Wojennej, 2000 r. , 177 stron.

grzesio555

Re: Flotylla Pińska

Post autor: grzesio555 » czw maja 06, 2010 9:15 pm

Witam,
znalazłem wszystko czego szukałem, dziękuję za pomoc (sorki, że tak późno o tym informuję). Mam nawet wspomnienia krewnego (przeżył o cud unikając losu innych marynarzy w Mokranach) publikowane w latach 70-tych w Wlk.Brytanii. Jeśli ktoś ma ochotę podeślę (niestety tylko w postaci skanów).

ODPOWIEDZ