Kim są żołnierze przedstawieni na fotografii?

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Van Vorden

Kim są żołnierze przedstawieni na fotografii?

Post autor: Van Vorden » ndz wrz 21, 2008 4:03 pm

Mam pytanie do szanownych forumowiczów:
1-W jakiej formacji służyli przedstawieni na zdjęciu żołnierze?
2-Czy ktoś może rozpoznać po naszywkach przydział wojskowy?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje,przepraszam za jakość foto,ale to oryginał.
Obrazek

Hobo

Post autor: Hobo » sob wrz 27, 2008 1:16 pm

Korpus Ochrony Pogranicza.

Van Vorden

Tak,to prawda,ale....

Post autor: Van Vorden » ndz paź 26, 2008 2:02 pm

Dzięki za odpowiedż,ale ,że jest to KOP wiedziałem wcześniej.Przedstawiłem to zdjęcie w nadziei,że ktoś wskaże konkretny przydział dywizyjny,pułkowy.Na tym zdjęciu jest mój krewny i na dzień dzisiejszy po latach poszukiwań udało się ustalić tyle:
-KOP Rokitno,ta informacja jest na 100%.
-38 Rezerwowa Dywizja Piechoty,informacja prawdopodobna.
-97 Pułk Piechoty w składzie 38 RDP,informacja prawdopodobna.
Nie ustaliłem czy cały skład osobowy strażnicy "Rokitno" został wcielony do 38 Rezerwwej Dywizji Piechoty,a jest to informacja kluczowa,mogąca wskazać miejsca walk zaginionego.Pozdrawiam. Obrazek

Stenia

Re: Kim są żołnierze przedstawieni na fotografii?

Post autor: Stenia » śr lis 14, 2012 6:05 pm

Czy znane jest nazwisko żołnierza stojącego ?

Van Vorden

Re: Kim są żołnierze przedstawieni na fotografii?

Post autor: Van Vorden » śr lis 14, 2012 8:28 pm

Nie znam nazwiska żołnierza "stojącego".Wiem kim jest ten siedzący.

ODPOWIEDZ