Walki KOP na poludniowym wschodzie Polski.

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
Jan Irecki

Post autor: Jan Irecki » pt sty 09, 2009 6:00 pm

Do Admina:
Wczoraj wieczorem pojawil sie tu nowy post,
zdazylem odpisac,dzis nie ma ani postu,ani
mojej odpowiedzi.
Nie wiem,jak mam to rozumiec(?).
Pozdrowienia-Jan.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » sob sty 10, 2009 10:42 am

Jan Irecki pisze:Do Admina:
Wczoraj wieczorem pojawil sie tu nowy post,
zdazylem odpisac,dzis nie ma ani postu,ani
mojej odpowiedzi.
Nie wiem,jak mam to rozumiec(?).
Pozdrowienia-Jan.
Nic o tym nie wiem, a wątpię, aby interweniował ktoś inny. Trudno mi powiedzieć, czy bez "ludzkiej" ingerencji możliwe jest zaginięcie postu. Wolałbym, aby podobne sprawy rozwiązywać na PW.
pozdrawiam
Jagmin

invictus

Post autor: invictus » pt sty 16, 2009 4:08 pm

W wolnej chwili spróbowałem poszukać Klucza nad Tawą na mapie Kresów Południowych wydanej w 1943 roku na emigracji. (Mam przedruk) W skali 1:1 250 000 i też nie ma owego "Klucza".

Jedyne podobne to w okolicy to Kusze i Kulasze. Musisz się zatrzymać w okolicy i popytać miejscowych, to mogą być jakieś 3 domy na krzyż dlatego nie ma na mapach.

Jan Irecki

Post autor: Jan Irecki » sob sty 17, 2009 1:15 pm

Do Invictusa:
Panie generale!
Troche za sprawa tego zaginionego posta dyskusja z tego forum przeniosla sie na bezposrednie kontakty mailowe,przepraszam,nie informowalem o postepach.A sa i to duze.Po pierwsze ten Klucz nad Tanwia juz nie istnieje,pierwszy doszedl do tego Rudi(wiadomo-z Bilgoraja ma blisko),a pozniej otrzymalem materialy,z ktorych jednoznacznie wynika,ze miejscem smierci A.Swaczyny jest Ulucz nad Sanem ok.14 km.na polnoc od Sanoka.Nie ma tylko pewnosci co do dokladnej daty.(10 lub 11 wrzesnia)Pozostaje niewyjasniona sprawa miejsca,gdzie jest grob(czy w ogole jest?).Napewno nie jest to Ksiezpol.Jeszcze raz przepraszam,ze nie informowalem na biezaco-Jan.

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » ndz sty 18, 2009 5:33 am

Mjr sł. st. piech. Augustyn Swaczyna sformował baon " Delatyn " , będąc przeniesionym z częścią kadry i szeregowców baonu KOP " Sejny " , którym dowodził w okresie 1936- III 1939 .

invictus

Post autor: invictus » ndz sty 18, 2009 10:36 pm

Przeglądałeś może te pozycję książkowe:

* dr Jerzy Prochwicz, "Walki oddziałów KOP na obszarach północno-wschodniej Polski", Białoruskie Zeszyty Historyczne nr 13, Białystok 2000.

* dr Jerzy Prochwicz, Andrzej Konstankiewicz, Jan Rutkiewicz, "Korpus Ochrony Pogranicza 1924-1939", wyd. Barwa i Broń, Warszawa 2003, ISBN 8390021794.

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » pt lut 06, 2009 3:27 am

Batalion KOP " Sejny " - Wojskowy Przegląd Historyczny, rok XL, Warszawa 1995, nr. 1- 2 [151- 152] styczeń- czerwiec, ss. 55- 78 - " Baon KOP " Sejny " w kampanii wrześniowej 1939 r. ".

Tu jest sporo o mjr Swaczynie .

ODPOWIEDZ