Stanisław Rabiega

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Karol

Stanisław Rabiega

Post autor: Karol » ndz mar 15, 2009 8:54 pm

Witam,to mój pierwszy post na tym forum.Mam nadzieję,że tutaj uda mi się czegoś dowiedzieć.
Poszukuję grobu brata mojego dziadka Stanisława Rabiegi.
Z informacji jakie udało mi się uzyskać został powołany do wojska 29 sierpnia 1939 roku.
Niestety zginął 1 września 1939 roku podczas nalotu na Poznań.Wiem,iż został przydzielony do kwatermistrzostwa. 1 września udał się do Poznania w celach zaopatrzeniowych.
Niestety nie udało mi się ustalić w jakiej jednostce służył i gdzie jest pochowany.Od lat próbowała to ustalić moja rodzina ale bezskutecznie.
Dziękuje za jakąkolwiek pomoc!

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » pt mar 20, 2009 8:00 pm

A on był rezerwistą piechoty?. Intendentury ?.Oficerem czy podoficerem ?.

Karol

Re: Stanisław Rabiega

Post autor: Karol » wt wrz 01, 2009 7:23 pm

flugzeug30 napisał:
A on był rezerwistą piechoty?. Intendentury ?.Oficerem czy podoficerem ?.
Witam,niestety o jego stopniu też nie mam żadnych informacji.Oto informację,które posiadam na Jego temat :

Stanisław Rabiega
Urodzony:09.12.1913r w Puszczykowie(chodzi o miejscowość w powiecie Grodzisk Wielkopolski,gmina Kamieniec)
Zamieszkały w Karczewie
Zmarł:01.09.1939r w Poznaniu w czasie nalotu.Wpis o zgonie na podstawie zarządzenia Sądu Grodzkiego w Śmiglu z 28.10.1947r
Ojciec:Stanisław Rabiega
Matka:Maria(Marianna)Rabiega
Żona:Maria Rabiega z domu Kowalewska urodzona 20.10.1914 w Jaskółkach, zamieszkała w Karczewie.
Data ślubu :19.08.1939r w Kamieńcu

Jednak nadal nic o jednostce,stopniu...

Bartolus

Re: Stanisław Rabiega

Post autor: Bartolus » ndz wrz 18, 2011 6:56 pm

Witam.

Zupełnie przypadkowo będąc na grzybach natknąłem się na dwa groby w lesie gdzieś w rejonie Borui Kościelnej teren pomiędzy dwoma dużymi jak na ten rejon wzgórzami. Skręcając w prawo od drogi jakieś 500m.
Jeden grób podpisany Stanisław Rabiega zołnierz II wojny światowej zginął we wrześniu 1939. Krzyż biały żelazny.
Drugi grób żołnierz nieznany w odległości około 4m. Taki sam krzyż i tablica.
Pozdrawiam
Bartosz Seifert bseifert@wp.pl

ODPOWIEDZ