udany zamach na hitlera

Spekulacje i hipotezy dotyczące alternatywnych przebiegów wydarzeń oraz wszystkie inne tematy historyczne, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach forum.
invictus

Post autor: invictus » ndz sty 27, 2008 5:28 pm

MarcinG pisze:Czytałem kiedyś przedruk starej gazety z 1 września 1939 "Czas - 7 wieczór", i był tam artykuł o tym że Hitler podczas porannego przemówienia w Richstagu ogłosił ze w razie jego nagłej śmierci ma go zastąpić marszałek Goering, a w wypadku gdyby i Goering zmarł Rudolf Hess. Wreszcie gdyby Hess miał umrzeć, to winna być utworzona rada rządowa, która obierze "najdzielniejszego żołnierza na fuhrera Rzeszy Niemieckiej".
Trzeba by więc skasować nie tylko Hitlera, ale też innych dygnitarzy.
Do takiego wskazywania, trzeba podchodzić z dystansem. Wola zmarłego bardzo często nie jest szanowana a w świecie polityki to można powiedzieć stanowi standard.

Przykład podam z Polskiego podwórka. Józef Piłsudski przed śmiercią kilkakrotnie dał do zrozumienia kogo chciał by widzieć jako swojego następce , szczególnie w przypadku zagrożenia. Niestety piłsudczycy wiedzieli lepiej...

Kamil Kania

Post autor: Kamil Kania » śr maja 14, 2008 8:42 pm

Jak wiadomo podczas I wojny światowej Hitler był zwykłym kapralem. Na froncie kamrat Hitlera , który stał koło niego został ofiarą snajpera i zginął na miejscu. gdyby snajper celował 20 cm w lewo zmieniłby bieg historii.

P.S Ciekawe co zrobiłby ten snajper, gdyby dowiedział się 20 lat później co zrobił, a raczej czego nie zrobił.

ODPOWIEDZ