Beck i Rydz jako hipotetyczni agenci Abwehry...

Spekulacje i hipotezy dotyczące alternatywnych przebiegów wydarzeń oraz wszystkie inne tematy historyczne, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach forum.
Zablokowany
flugzeug30

Beck i Rydz jako hipotetyczni agenci Abwehry...

Post autor: flugzeug30 » sob mar 21, 2009 11:44 pm

Wyobraźcie sobie... nagle, krótko przed śmiercią Marszałka, nasze służby wywiadu ( II Oddział Sztabu Generalnego ), odkrywają, iż niejacy Józef Beck ( Joseph Beck ) i Edward Rydz ( Eduard Reitz ), oficerowie WP pochodzenia niemieckiego, okazują się być głęboko zakamuflowanymi " kretami " Abwehry, jeszcze z czasów von Seeckta. Ciekawe, jakie to mogłoby mieć skutki dla naszej polityki wewnętrznej, obronności i stosunków z Niemcami.

tomekw

Post autor: tomekw » ndz mar 22, 2009 11:39 am

Szczerze mówiąc nie potrafię sobie tego wyobrazić... Beck i Rydz jako agenci Abwehry...
Na pewno wtedy nasze plany obrony byłyby bezwartościowe, bo już Niemcy by je mieli, a więc obronność znacznie by się pogorszyła...

Co do polityki wewnętrznej i stosunków z Niemcami nie mam wystarczającej wiedzy, więc proszę aby ktoś zajął się tymi aspektami, ponieważ i ja jestem tego bardzo ciekawy...

LESZEK

Post autor: LESZEK » ndz mar 22, 2009 12:01 pm

Ekhm...czy to nie jest aż "nazbyt alternatywne"? Rozumiem, że wtyka może być w naczelnym dowództwie, ale ND wtyką? To tak jakbyśmy rozpatrywali Hitlera jako sowieckiego agenta, albo Stalina jako hitlerowskiego :shock:
Nie kupuję tego....

dar75

Post autor: dar75 » ndz mar 22, 2009 12:11 pm

A Adolf jest sterowany przez spisek żydowkich bogaczy pragnących pozbyć się żydowskiego plebsu :roll:

lipek11

Post autor: lipek11 » ndz mar 22, 2009 12:59 pm

Kto taki głupi temat wymyślił!Beck i Rydz agentami niemieckiego wywiadu?Wy chyba kpiny sobie robicie!

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » ndz mar 22, 2009 1:09 pm

Beck i Śmigły wprawdzie faszyzowali, ale zaraz agenci? Zbyt naciągane.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » ndz mar 22, 2009 1:46 pm

Nie ciągnijmy już tego dalej...

Zablokowany