Przemyśl 2008 Wrzesień 1939 - 25 maja 2008

Informacje, ogłoszenia i pytania dotyczące rekonstrukcji historycznych, zlotów militarnych, imprez historyczno-rocznicowych, spotkań, wykładów, wystaw muzealnych i innych wydarzeń nawiązujących do II RP i II wojny światowej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jako
Marszałek
Marszałek
Posty: 293
Rejestracja: wt lut 06, 2007 10:27 pm

Przemyśl 2008 Wrzesień 1939 - 25 maja 2008

Post autor: Jako » śr maja 07, 2008 10:46 pm

W dniu 25 maja 2008 r Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej wraz z Wydziałem Kultury, Promocji i Turystki UM w Przemyślu oraz Klubem Kolekcjonerów Policyjnych przeprowadzi rekonstrukcję historyczną o nazwie "Wrzesień 1939- Przemyśl 2008".

Rekonstrukcja wzbogacona zostanie o charakteryzację części Starówki na okres z końca sierpnia 1939, pojazdy zabytkowe, pirotechnikę oraz przedmowę lektora.

W dniu 24 maja (niedziela) odtworzone zostaną walki w obronie mostu drogowego, poprzedzone odtworzeniem scen z życia miasta w ostatnich dniach sierpnia oraz pierwszych dni września 1939 r.

Po raz pierwszy w rekonstrukcji udział weźmie tak duża liczba cywilów, bo około 100 osób.

Więcej informacji: http://www.psrh.webfabryka.pl/rekonstru ... /index.htm

sierżant ps.Twierdza

Przemyśl 2008

Post autor: sierżant ps.Twierdza » ndz maja 25, 2008 9:18 pm

Rewelacja,szczere uznanie dla organizatorów .

zibi63

Re: Przemyśl 2008

Post autor: zibi63 » pt cze 13, 2008 9:08 am

sierżant ps.Twierdza pisze:Rewelacja,szczere uznanie dla organizatorów .
Owszem dla organizatorów należą się słowa uznania takie same słowa dla uczestników z wyjątkiem jednego , komentatora. To co ten "specjalista" wygadywał przechodzi ludzkie pojęcie. Dno i wodorosty. Oglądam , a raczej oglądałem ,czasami programy telewizyjne tego Pana i byłem dotychczas pełen podziwu ,dla jak mi się wydawało, jego wiedzy. Ale od tej przmyskiej rekonstrukcji powiedziałem sobie dosyć , koniec. Ten facet w ogóle nie wie co czyta, można mu podłożyc jakiś bzdurny fragment i on to z wielkim przjęciem przeczyta. I tylko jednemu się dziwie , temu że nikt tego do tej pory tego nie skomentował .

ODPOWIEDZ