Katowice - 5 wrzesień 2009

Informacje, ogłoszenia i pytania dotyczące rekonstrukcji historycznych, zlotów militarnych, imprez historyczno-rocznicowych, spotkań, wykładów, wystaw muzealnych i innych wydarzeń nawiązujących do II RP i II wojny światowej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jako
Marszałek
Marszałek
Posty: 293
Rejestracja: wt lut 06, 2007 10:27 pm

Katowice - 5 wrzesień 2009

Post autor: Jako » pt cze 05, 2009 1:40 pm

Obrona wieży spadochronowej
Organizator: Hufiec ZHP Katowice

We wrześniu 2009 r przypada 70 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dla katowickich harcerzy okres ten kojarzy się m.in. z obroną wieży spadochronowej.

Komenda Hufca ZHP Katowice wspólnie z grupami rekonstrukcji historycznej organizuje pod patronatem i mecenatem Miasta Katowice we wrześniu 2009 rekonstrukcję historyczną wydarzeń, jakie miały miejsce w Katowicach w 1939 r.

Rekonstrukcja zorganizowana w Parku Kościuszki u stóp Wieży Spadochronowej będzie wspaniałym uzupełnieniem obchodów rocznicowych września 1939 r w Katowicach oraz jednym z elementów Ogólnopolskiego Rajdu Szlakiem Wieży Spadochronowej.

Ta forma przekazywania historii , jak udowodniła podobna impreza zorganizowana we wrześniu ubiegłego roku, spotyka się z pozytywnym odbiorem społeczeństwa. (zobacz relację foto z 2008 r.).

Do aktywnego udziału w rekonstrukcji zapraszamy druhny i druhów z drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych, a zwłaszcza z tych środowisk które noszą imię związane z bohaterami wieży spadochronowej.

Druhny i Druhowie
Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w rekonstrukcji to prosimy o kontakt z:
- Komendą Hufca ZHP Katowice komenda@hufiec.katowice.pl
lub z
- dh Jackem Nazimkiem tel: 507153127 jnazimek@hufiec.katowice.pl

rudy696

Re: Katowice - 5 wrzesień 2009

Post autor: rudy696 » czw wrz 03, 2009 12:04 pm

Ja mam pytanie o szczegóły tej rekonstrukcji. Mianowicie o której sie to wszystko zaczyna?

ODPOWIEDZ