Dzialania mjr Hubala

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
MarcinG

Post autor: MarcinG » ndz lis 11, 2007 9:51 pm

Szkoda że nikt nie zrobił o nim filmu...
JAK TO NIKT NIE ZROBIŁ FILMU!? Zajrzyj tutaj http://www.filmweb.pl/Hubal,1973,o+filmie,Film,id=6248

Czesław

Post autor: Czesław » pn lis 12, 2007 6:38 pm

Nie mówiłem o Hubalu tylko o innych dowódcach tzw. partyzantki mundurowej. Wpisz w Google Dąbrowski (był to jeden z dowódców partyzantki mundurowej, który walczył z bolszewikami)

Bloo

Post autor: Bloo » sob lis 24, 2007 10:18 pm

Film o Hubalu widziałem już kilka razy.Rok produkcji jeśli się nie myle: 1973 więc nie ma tam uwzględnionych potyczek oddziału Hubala z sowietami po 17 IX, ale sceny bitew są dynamiczne np. atak na artylerię (szarża)i bitwa partyzancka z Niemcami gdzie zadają Niemcom sporo strat ( to pewnie bitwa pod Huciskiem).

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » sob lis 24, 2007 11:14 pm

Bloo pisze:Film o Hubalu widziałem już kilka razy. .
Reżyser filmu zmienił scenariusz i w nagłówku nie umieścił autora scenariusza,dlatego został nieco odsunięty od filmu , jak również główny bohater grający majora,za pokazanie odrobiny prawdy,a nie pijanego majora zabijającego cywili..
Przynajmniej tak mnie uczono na "tajnych kompletach" a sprawdzeniem
niech się zajmie "młodzież"
z całym szacunkiem

MarcinG

Post autor: MarcinG » ndz lis 25, 2007 12:13 am

Bloo pisze:sceny bitew są dynamiczne np. atak na artylerię (szarża)
Szarża była na kolumnę ciężarówek a nie na artylerię.

Bloo

Post autor: Bloo » ndz lis 25, 2007 12:24 pm

AHA! ciężarówki, przejęzyczyłem się -mój błąd, ale przecież jak ułani szarżowali na te ciężarówki to byli ostrzeliwani przez artylerię.

MarcinG

Post autor: MarcinG » ndz lis 25, 2007 4:36 pm

Ty też masz rację z tą artylerią. Scenę szarży można obejrzeć na tym filmiku http://pl.youtube.com/watch?v=b6_0iIDudq8 (jest pod sam koniec). Dotychczas faktycznie nie zwróciłem uwagi, że w momencie szarży oraz pod sam koniec, jak już trwała walka wręcz nastąpiły dwie eksplozję. Tajemnicą jest to, co to strzelało, gdyż nigdzie nie zauważyłem żadnego działa. Skoro już jesteśmy przy tematyce "artyleryjskiej" to przed chwilą obejrzałem właśnie "Hubala" i znalazłem cos śmiesznego. Otóż w scenie gdy ułani wysadzają w powietrze tabor który, ugrzązł na brodzie, kawałek jednego z wysadzonych wozów uderza w tarczę działa, które tam stoi i ta tarcza kiwa się jakby była zrobiona z tektury. :D

Czesław

Post autor: Czesław » śr lis 28, 2007 8:07 am

Czy "Hubala" można gdzieś kupić? W TV puszczają raz na kilka lat, a chyba nie o to chodzi...

MarcinG

Post autor: MarcinG » śr lis 28, 2007 9:45 am

Kilka lat temu kupiłem kasetę VHS w internetowym sklepie Merlin, nie wiem jednak czy ciągle jest on tam dostępny. Wiem że jest też do ściągnięcia na stronie www.ex-torrent.pl trzeba się tylko tam zarejestrować (ściąganie plików torrentem nie jest co prawda legalne, więc robimy to na własną odpowiedzialnośc). Film "Westerplatte" też tam widziałem.

Bzura

Rocznica śmierci HUBALA

Post autor: Bzura » śr kwie 16, 2008 12:26 pm

Tym, którzy nie pamiętają przypominam, a tych, którzy nie wiedzą informuję, że 30 kwietnia minie 68 rocznica śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego ps. HUBAL. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się w Anielinie (gm. Poświętne, pow. opoczyński) 11 maja 2008 roku o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą, przy udziale Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie będę mógł wziąć w nich udziału, czego bardzo żałuję.
Pozdrawiam !!!

ODPOWIEDZ