Dowcipy, cytaty, powiedzonka, anegdoty II RP i okolice

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
invictus

Post autor: invictus » pn mar 17, 2008 10:39 pm

Paweł_ppsz pisze:ja słyszałem co Polacy mówili juz po kampanii wrześniowej: "Nie mają chleba, a żyją
nie mają radia a wiedzą wszystko
nie mają wojska, a wygrają wojnę.
Kto to jest???
Polacy!!!
Nie rozpowszechniał bym tego bo mi tu PRLowską historiografią najniższych lotów trąca...

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » wt mar 18, 2008 9:51 pm

Dlaczego PRLowska? A slyszales o mustrze w przedwojennej armii naszej ukochanej? Poborowi z zapadlych wioch uzywali tylko pojecia "noga", "reka","druga strona", wiec niebardzo kojarzyli co to jest "prawa","lewa". Dlatego na poczatku przywiazywano im do jednej nogi siano, do drugiej slome, i wydawano komendy: siano-sloma, siano-sloma.

invictus

Post autor: invictus » wt mar 18, 2008 10:01 pm

Chodzi mi tu o formę wyrazu taki wierszyki to made in PRL.

Paweł_ppsz

Post autor: Paweł_ppsz » czw mar 20, 2008 12:20 pm

invictus- to ty jesteś made in PRL i tylko potrafisz krytykować szczególnie nowych użytkowników forum i to twoja głupota mi trąca jak to powiedziałeś: "PRLowską historiografią najniższych lotów"

invictus

Post autor: invictus » czw mar 20, 2008 1:21 pm

:D hahahahaha jaki wrażliwy. Faktycznie jestem made in PRL ale późny PRL :P

A zdania i tak nie zmienię bo wierszyk jest g**** i komuną go czuć.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » czw mar 20, 2008 2:53 pm

Proponuję zakończyć analizę wiersza, jeżeli koledzy nadal chcą prowadzić spór na temat liryki PRL-u to na PW
pozdrawiam
Jagmin

gonczor

Post autor: gonczor » pn wrz 01, 2008 5:54 pm

Nie miałem bladego pojęcia, gdzie to dać, więc odgrzebałem ten temat. W związku z 69 rocznicą wybuchu wojny Onet zamieścił na swojej stronie artukuł naten tremat. jak się okazuje użytkownicy dość szybko wyskoczyli z dość błyskotliwymi wypowiedziami.
kolega_jarka pisze:Niemcy z czołgami, a Polacy na konikach

nic dziwnego, że przegraliśmy na początku
doktor historii pisze:Tylko głupota i nieudolność władz polskich doprowadziła do..

przegrania kampanii wrześniowej. Takie są fakty.
Polskie wojska ze strategicznego punktu widzenia były źle ustawione.
Dla zainteresowanych (może znajdziecie jakieś kwiatki)http://wiadomosci.onet.pl/103941,21,0,0,1,pokaz.html

Alex Del Piero

Post autor: Alex Del Piero » pn wrz 01, 2008 10:36 pm

Wycofujący się żołnierze grupy wojsk KOP gen Orlika-Ruckemana zestrzelili z armaty ppanc kal.37 mm radziecki bombowiec lecący na niskim pułapie.

MarcinG

Post autor: MarcinG » ndz wrz 07, 2008 7:23 pm

Dowcip z czasów "Dziwnej wojny":
Leci Francuski bombowiec nad III Rzeszą. Załoga rozpakowuje ulotki i wyrzuca je przez luk bombowy. Tylko jeden francuz wziął nierozpakowane pudełko i bezpośrednio cisnął w dół. Na to szału dostał jego dowódca - "Co ty chciałeś zrobić!? Zabić kogoś?"

gonczor

Post autor: gonczor » pn wrz 08, 2008 3:17 pm

Cytat z forum modelarskiego, na którym się udzielam. Było tam bardzo powszechne robienie artykułów na zasadzie wikipedia-kopiuj-wklej, więc chciałem pokazać, że nawet osoba raczej średnio obeznana w temacie może sama cos napisać. Oto, jaki temat zaproponował mi jeden z uzytkowników:
Napiszcie coś o hitlerowskim UFO. Bardzo ciekawy temat
takie rzeczy tylko na discovery...

ODPOWIEDZ