Wpływ Józefa Piłsudskiego na obraz Kampanii Polskiej 1939 r.

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw cze 19, 2008 8:34 pm

LESZEK pisze:
1. Kiedy powstała Ukraina? Jakie to były ziemie Ukrainy?
2. Kraj Warty ( jak piszesz ) jest kolebką państwowości niemieckiej? A może jakiejś innej? Przez 800 lat był Polską, a 123 lata prowincją niemiecką w wyniku agresji zbrojnej).. O czym Ty mówisz?

Masz historycznie.
Masz prawnie.

Czesi złamali zawarte porozumienie przy pomocy siły zbrojnej, wykorzystując naszą trudną sytuację. Starczy?
1. Wypowiedz prezydenta Ukrainy-lato 2006
2. Wielkopolska zostala oddana Niemcom na mocy umów miedzynarodowych, nie w wyniku wojny. Polska raczej sie nie sprzeciwiala. Juz wieksze walki toczyly sie z Czechoslowacja w latach 1945-47.

rocky

Post autor: rocky » czw cze 19, 2008 8:41 pm

Horus pisze:
1. Wypowiedz prezydenta Ukrainy-lato 2006
O co chodzi z tą wypowiedzią bo nie bardzo zrozumaiłem do jakiego kontekstu ona jest i co w niej wogóle było?
Horus pisze:
2. Wielkopolska zostala oddana Niemcom na mocy umów miedzynarodowych, nie w wyniku wojny. Polska raczej sie nie sprzeciwiala.
Umów miedzynarodowych? To o zaborach już nie uczą na lekcji historii?

Horus pisze:
Juz wieksze walki toczyly sie z Czechoslowacja w latach 1945-47.
A tutaj to nie wiem co masz na myśli. O walkach z bandami napisałeś? Czy o jakiś bitwach pomiedzy regularnymi jednostakami LWP i czeskiej ludowej armii. Bo chyba do łazeinki wyszedłem na tej lekcji historii.

LESZEK

Post autor: LESZEK » czw cze 19, 2008 8:44 pm

Horus...

1. Powtarzam pytanie : kiedy powstało państwo Ukraińskie? Dalej : kiedy ukształtował się naród ukraiński? Jak sobie odpowiesz na te pytania, to nie będziesz takich "dziwnych" rzeczy pisał. Co ma do tego wypowiedź prezydenta Ukrainy?

2. Na podstawie jakich umów międzynarodowych Wielkopolskę oddano Niemcom? :D :D :D :D :D ( dawno się tak nie ubawiłem ).
No...jeśli umowy między zaborcami Polski uważasz za wiążące polską rację stanu...to....to...nie wiem co Ci odpowiedzieć. Mogę tylko ubolewać...

rocky

Post autor: rocky » czw cze 19, 2008 8:46 pm

Niestety trzeba ubolewać, że po tylu latach zabory Polski sa postrzegane nawet przez Polaków jako umowy miedzynarodowe pomiędzy zaborcami. :(

LESZEK

Post autor: LESZEK » czw cze 19, 2008 8:49 pm

Horus...

1. Powtarzam pytanie : kiedy powstało państwo Ukraińskie? Dalej : kiedy ukształtował się naród ukraiński? Jak sobie odpowiesz na te pytania, to nie będziesz takich "dziwnych" rzeczy pisał. Co ma do tego wypowiedź prezydenta Ukrainy?

2. Na podstawie jakich umów międzynarodowych Wielkopolskę oddano Niemcom? :D :D :D :D :D ( dawno się tak nie ubawiłem ).
No...jeśli umowy między zaborcami Polski uważasz za wiążące polską rację stanu...to....to...nie wiem co Ci odpowiedzieć. Mogę tylko ubolewać...

A wiesz, że Białostoczcyznę to na podstawie umów międzynarodowych przyznano Sowietom? :lol: :lol: :lol: ( pakt Ribbentrop - Mołotow ). Co ty na to? Na podstawie umów międzynarodowych ( tenże pakt i jego konsekwencje ) uczyniono kilka milionów Polaków obywatelami ZSRR. Na podstawie umów międzynarodowych wreszcie ( pomiędzy III Rzeszą a Sowietami ) państwo polskie miało już nigdy nie istnieć. Czy to wiążące?

Prosiłem o litość...

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw cze 19, 2008 8:51 pm

Skoro Prezydent Lech Kaczynski zgadza sie Prezydentem Ukrainy i honoruje czlonków organizacji(nazwy zapomnialem) która chce ukrainskiego Lublina, to chyba cos w tym jest.
Jezeli na podstawie umów miedzynarodowych, bez udzialu Niemiec i Polski mamy obecny ksztalt granic, to dlaczego wczesniejsze podobne umowy mialyby nie obowiazywac?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw cze 19, 2008 9:02 pm

rocky pisze:
Horus pisze:
Juz wieksze walki toczyly sie z Czechoslowacja w latach 1945-47.
A tutaj to nie wiem co masz na myśli. O walkach z bandami napisałeś? Czy o jakiś bitwach pomiedzy regularnymi jednostakami LWP i czeskiej ludowej armii. Bo chyba do łazeinki wyszedłem na tej lekcji historii.
Zaczelo sie 10 V 1945 w Raciborzu. Po naszej stronie aktywny udzial brala 10 DP i Milicja. Spowodowane to bylo nie ustalona wyraznie granica.

LESZEK

Post autor: LESZEK » czw cze 19, 2008 9:06 pm

Horus pisze:Skoro Prezydent Lech Kaczynski zgadza sie Prezydentem Ukrainy i honoruje czlonków organizacji(nazwy zapomnialem) która chce ukrainskiego Lublina, to chyba cos w tym jest.
Jezeli na podstawie umów miedzynarodowych, bez udzialu Niemiec i Polski mamy obecny ksztalt granic, to dlaczego wczesniejsze podobne umowy mialyby nie obowiazywac?
No comments...

rocky

Post autor: rocky » czw cze 19, 2008 9:11 pm

Horus pisze:
Zaczelo sie 10 V 1945 w Raciborzu. Po naszej stronie aktywny udzial brala 10 DP i Milicja. Spowodowane to bylo nie ustalona wyraznie granica.
Przyznam szczerze słyszałem o walkach z bandami czeskimi, ale o regularnych wojskach pomiedzy sobą i to przez dwa lata 1945-1947. Może masz na myśli jakąś lokalną stzrelaninę przez godzinę. Poważnie napisz coś więcej bo pierwsze o tym słyszę. A co na to nasz wielki brat. Pozwolił sobie wojować bratnim narodom.

LESZEK

Post autor: LESZEK » czw cze 19, 2008 9:16 pm

Czyli Horusie Rosji ( jako spadkobiercy ZSRR ) należy się Białystok? No przecież "umówili" się Z Niemcami :lol: .


Ooooo...."jenerał" - otwieram piwo i oglądam już tylo mecz :D . Pa, do jutra.

ODPOWIEDZ