Lwów 1939 -dlaczego został poddany ?

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lwowiak
Kapral
Kapral
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 1:10 pm

Re: Lwów 1939 -dlaczego został poddany ?

Post autor: Lwowiak » wt gru 31, 2013 11:42 am

1.
...pewne skutki oddania miasta Rosji są obecnie widoczne. ...z młodymi ludźmi, którym marzy się Ukraiński Lublin.
A ja uważam,że Rosja wspiera jednak zdecydowanie nie tamtych, lecz takich,którym marzy się rosyjski Kijów.
2.
...trudno jest przewidzieć jakie skutki miałoby poddanie miasta Niemcom
Niemcy jak wiemy wtargnęli tam trochę później.I wiemy też z jaką wielką ulgą przyjęli to zarówno Polacy jak i Ukraińcy.
Cytaty powyższe oczywiście od Horusa.
3.Bardzo źle się stało,że ominął Lwów marszałek Rydz, a nie zdołał się przebić generał Sosnkowski.
Objęcie dowodzenia przez któregoś z nich zapobiegłoby tej bezsensownej kapitulacji.
Jaka więc była rola tego Langnera?
Co on w Moskwie robił?
Jak się znalazł w Anglii?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Re: Lwów 1939 -dlaczego został poddany ?

Post autor: Horus » wt gru 31, 2013 8:34 pm

Pogrzeb w piaskach pod Kleparowem i zapytaj tych których tam odnajdziesz z jaką ulgą powitali niemieckich wyzwolicieli. A znajdziesz tam głównie wojskowych, policjantów, lekarzy, prawników i nauczycieli których ruskie przegapili.
A wiesz że te same pytania które stawiasz przeciw Langerowi, mi przychodzą do głowy myśląc o Andersie ?
Chciałbym wyrazić wątpliwość co do rzetelności pierwszego cytatu. fragmenty wyjęte z całości przedstawiają inny obraz niż w rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Lwowiak
Kapral
Kapral
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 1:10 pm

Re: Lwów 1939 -dlaczego został poddany ?

Post autor: Lwowiak » śr sty 01, 2014 1:35 am

Cytat przykróciłem aby odciąć się w tym temacie historycznym od polityki bieżącej.
Wyraźnie też widać, że pisząc o wtargnięciu Niemców nie mam nic wspólnego z nazywaniem ich wyzwolicielami.
Inną sprawą jest ,że tak ich postrzegała miejscowa ludność rusińska.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Re: Lwów 1939 -dlaczego został poddany ?

Post autor: Horus » śr sty 01, 2014 6:22 pm

I polska jak sam napisałeś.

ODPOWIEDZ