7 TP-jaki był naprawdę?

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
ODPOWIEDZ
Marek2603

7 TP-jaki był naprawdę?

Post autor: Marek2603 » śr wrz 02, 2009 8:33 am

Czołg lekki 7TP uważany jest za dobry czołg przynajmniej w początkowym okresie wojny.Jego zwolennicy podnoszą tu niektóre nowoczesne rozwiązania techniczne jak silnik diesla,peryskop odwracalny czy elektryczny rozrusznik.I właśnie o ten silnik tu chodzi.Czy nie uważacie że to właśnie silnik wysokoprężny przyczynił się m. in. do jego klęski we wrześniu.Przed wojną olej napędowy nie był tak rozpowszechniony jak benzyna co wiązało się z ogromnymi kłopotami w zaopatrzeniu czołgów 7tp w środki pędne.Myślę że gdyby "siódemki"miały silniki benzynowe o paliwo było by o wiele łatwiej.Co o tym sądzicie

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Re: 7 TP-jaki był naprawdę?

Post autor: Jagmin » śr wrz 02, 2009 8:57 am

Nie wiem czy jest sens tworzenia nowego tematu o 7TP, było już o tym sporo (między innymi w ujęciu paliwowym) i odsyłam właśnie tam:
viewtopic.php?f=4&t=969
viewtopic.php?f=4&t=813
a najwięcej chyba tu:
viewtopic.php?f=4&t=145 - i tu proponuję przenieść ewentualny dalszy ciąg dyskusji.

EDIT:
a tu mamy rozważania wyłącznie o paliwie:
viewtopic.php?f=4&t=661
tak czy inaczej cieszy kolejny głos i zainteresowanie tematem.

ODPOWIEDZ