Dlaczego nie mieliśmy mysliwców P 24?

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
Awatar użytkownika
Von Slavek
Porucznik
Porucznik
Posty: 485
Rejestracja: pt lut 09, 2007 3:27 pm

Post autor: Von Slavek » ndz wrz 23, 2007 10:37 pm

Powracając do tematu naprawde szkoda ,że nie mieliśmy we wrzesniu P24. Zasadą jest przrecież eksport i spzredaż licencji broni starych, kiedy już posiada się lepsze i nowsze wersje. Uważam brak P24 za wilekie i tragiczne zaniedbanie.
Taką przyjęto politykę rozwoju sił lotniczych zdecydowano się na wymianę sprzętu drogą rewolucyjną czyli z P-11 od razu na P-38, P-11 osiągał 370 km/h a P-38 od razu 490-500 km/h, bez modeli przejściowych takich jak P-24 co pozwoliło pójść po kosztach. Jednak taka polityka sprzętowa to by wielki hazard który mógł się skończyć albo wielkim sukcesem albo olbrzymią klapą.

Kutrzeba- Werner

Post autor: Kutrzeba- Werner » pn wrz 24, 2007 7:31 pm

Zgadzam się z poprzednikiem.....

Mała sugestia, nie popełniaj więcej takich wpisów bo może to się skończyć kolejnym ostrzeżeniem, a w twoim przypadku będzie to już ban.
Kozioł

mrówa

Post autor: mrówa » wt wrz 25, 2007 11:12 am

Czyli wynika z tego że P24 projektowano tylko po to by go sprzedawac? Czy wcześniej też tak było z jakimiś myśliwcami?Zanim wyprodukowaliśmy P11 był czas gdzie lataliśmy na przestarzałym sprzęcie?

Kutrzeba- Werner

Post autor: Kutrzeba- Werner » wt wrz 25, 2007 7:36 pm

Odnalazłem adres tego pana od 250 samolotów w 6 lat....
Mieszka w Chicago, mam zamiar napisać do niego list, by udostępnił mi ten dokument, może jeszcze żyje.... Jak tylko dostanę ksero kopię lub orginal udostępnię na forum....
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Von Slavek
Porucznik
Porucznik
Posty: 485
Rejestracja: pt lut 09, 2007 3:27 pm

Post autor: Von Slavek » śr wrz 26, 2007 7:57 pm

Zanim wyprodukowaliśmy P11 był czas gdzie lataliśmy na przestarzałym sprzęcie?
Oczywiście że był tylko trochę w innym sensie np. gdyby prace nad Łosiem okazały się niepowodzeniem we wrześniu nasi lotnicy pewnie nadal latali by na Fokkerach F VII samolotach pochodzących konstrukcyjnie z lat dwudziestych

Kozioł

Post autor: Kozioł » śr wrz 26, 2007 8:20 pm

A czy nasze Fokkery nie miały przypadkiem służyć za transport dla naszych spadochroniarzy do Prus.

Awatar użytkownika
Von Slavek
Porucznik
Porucznik
Posty: 485
Rejestracja: pt lut 09, 2007 3:27 pm

Post autor: Von Slavek » śr wrz 26, 2007 8:53 pm

A czy nasze Fokkery nie miały przypadkiem służyć za transport dla naszych spadochroniarzy do Prus.
Nic mi o tym nie wiadomo, ale we wrześniu były wykorzystywane jako samoloty transportowe, a spadochroniarze mieli być dywersantami na tyłach niemieckich lecz słyszałem że działać mieli na terenach polskich.

Kutrzeba- Werner

Post autor: Kutrzeba- Werner » śr wrz 26, 2007 10:02 pm

A ile mielismy Fokkerów w dniu wybuchu wojny?

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » czw wrz 27, 2007 10:06 am

Fokkery VII miały istotnie służyć desantowaniu naszych skoczków w Prusach Wschodnich. Wiem to wprawdzie tylko z internetu, ale to raczejsprawdzona wiadomość.
Kutrzeba- Werner pisze:A ile mielismy Fokkerów w dniu wybuchu wojny?
Maksyma nr 3:
Zanim zapytamy to najpierw szukamy sami, potem zastanawiamy się czy nam to potrzebne i dopiero wtedy zadajemy pytanie.
Objaśnienie:
Najpierw kolega poszpera w książkach, pogoogluje, potem zastanowi się czy samo zadanie pytania służy czemuś więcej niż nabicie na liczniku kolejnego postu.
Mam też pytanie do kolegi. Czy kolega też czyta inne posty czy tylko pisze swoje? (nie znalazłem odpowiedzi w literaturze i w internecie więc zwracam się do kolegi).

Piter35

Post autor: Piter35 » czw mar 20, 2008 5:36 pm

Nie opłacalne był wyposażenie WP w P24 ponieważ lada moment miała ruszyć seryjna produkcja Pzl. P50 Jastrząb

ODPOWIEDZ