Pamiątki września 39. Gdzie aktualnie można coś zobaczyć...

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
Dragon1

Post autor: Dragon1 » sob sie 16, 2008 10:34 pm

Bardzo ciekawa ekspozycja wrześniowa jest we Wrocławiu w Arsenale ( w sumie niedaleko rynku ). Sporo mauserów i dodatków z nimi związanych, karabin UR, duża ekspozycja wrześniowych hełmów, sporo szbli ( w tym szabla Rydza-Śmigłego, ułanskie lance i wiele innych rzeczy. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony zwiedzając to muzeum.

Rudi

Post autor: Rudi » ndz gru 07, 2008 1:31 pm

Paweł_ppsz pisze:ja polecam muzeum w dukli tam jest tez (przynajmniej kiedyś była0 wystawa z kampanii wrześniowej
a bylem, bylem. o ile dobrze pamietam jest sala z eksponatami z 1939, co konkretniej - nie pamietam (poza tym iz jest wystawiony mundur oficerski, blizszych danych mi brak).

u mnie w muzeum reginalnym w bilgoraju mamy sztandar 73pp, wiecej na temat: http://www.bilgoraj.lbl.pl/prasa/artyku ... 1299_1.php

a tak poza tym to witam, jestem nowy :) zadnym specjalista ani fachowcem nie jestem, zwykly uczen LO lubiacy historie - a wrzesien i pazdziernik 1939 najbardziej.

ASZ

Post autor: ASZ » ndz gru 07, 2008 7:18 pm

Rudi pisze:
Paweł_ppsz pisze:ja polecam muzeum w dukli tam jest tez (przynajmniej kiedyś była0 wystawa z kampanii wrześniowej
a bylem, bylem. o ile dobrze pamietam jest sala z eksponatami z 1939, co konkretniej - nie pamietam (poza tym iz jest wystawiony mundur oficerski, blizszych danych mi brak).

u mnie w muzeum reginalnym w bilgoraju mamy sztandar 73pp, wiecej na temat: http://www.bilgoraj.lbl.pl/prasa/artyku ... 1299_1.php

a tak poza tym to witam, jestem nowy :) zadnym specjalista ani fachowcem nie jestem, zwykly uczen LO lubiacy historie - a wrzesien i pazdziernik 1939 najbardziej.
Bardzo cenna jest taka szczerość. Zycze sukcesów w życiu.
W muzeum Wojska Polskiego był (nie wiem czy dalej jest) mundur generalski, brata mojej babci, gen J.Kwaciszewskiego. Dowodził on 19 DP, która broniła Piotrkowa w 1939 roku.

ODPOWIEDZ