Nieznana czapka, prosze o pomoc w identyfikacji

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
Irenicus-Boromirus

Nieznana czapka, prosze o pomoc w identyfikacji

Post autor: Irenicus-Boromirus » wt sty 15, 2008 10:25 pm


Orzeł93

Post autor: Orzeł93 » czw sty 24, 2008 8:02 pm

jak na moje oko z czasów pierwszej wojny światowej wątpię żeby to była kolejarska

qrak

Post autor: qrak » czw sty 24, 2008 9:26 pm

A dlaczego nie kolejarska?
Jest to rogatywka, kształt dla czapek typowo polski. Może kolejarska, może listonosza, może motorniczego?
Z pierwszą wojną sądzę ma mało współnego

Orzeł93

Post autor: Orzeł93 » czw sty 24, 2008 11:19 pm

może się mylę nie mam aż takiej wiedzy ale mnie się kojarzy z czapką wojskową

szamot

Post autor: szamot » czw lut 07, 2008 12:42 am

nie jestem specem, ale pochodzę z rodziny kolejarskiej i wygląda mi to na czapkę kolejarską właśnie. Pod orzełkiem jest dość miejsca na kolejarską "glapę", no i ta zielona podbitka pod daszkiem

macio_men

Post autor: macio_men » czw lut 21, 2008 12:54 pm

Te czerwone paski kojażą mi się z koleją ale pewien nie jestem

WojciechWW

Pancerna

Post autor: WojciechWW » ndz mar 16, 2008 10:44 am

To jest CHYBA czapka jakiś oddziałów pancernych, tak mi się wydaje bo różowe przeszycie przez wiele krajów jest używane w mundurach wojsk pancernych.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Re: Pancerna

Post autor: Jagmin » ndz mar 16, 2008 11:06 am

WojciechWW pisze:To jest CHYBA czapka jakiś oddziałów pancernych, tak mi się wydaje bo różowe przeszycie przez wiele krajów jest używane w mundurach wojsk pancernych.
Akurat dla polskich pancerniaków zarezerwowano kolor pomarańczowy. Radzę, aby kolega zaczął zastanawiać się co pisze, bo zacznę kasować posty. Jak dotąd "informacje" i "wydaje się" kolegi mijają się z prawdą.

Paweł_ppsz

Post autor: Paweł_ppsz » pn mar 17, 2008 3:57 pm

Według mnie to kolejarska czapka, bardzo podobna do kolejarskiej ktorą widziałem, a która pochodziła z 1935 roku

invictus

Post autor: invictus » pn mar 17, 2008 9:44 pm

No ale afera z tą czapką.

:D

Muszę też jakiejś poszukać na strychu. :lol:

ODPOWIEDZ