Wrzesien 1939 na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
ODPOWIEDZ
Ukrainiec

Wrzesien 1939 na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Post autor: Ukrainiec » śr gru 10, 2008 9:38 pm

Serdecznie prosze mi odrazu wybaczyc moja polszczyzne oile jestem ukraincem.
Witam wszystkich milostnikow militarji.Chce podzielic tym,co znaliezlis my z kolegami w miejscach wrzesniowych wydarzen pod Lwowem.
Pieczatka pulku 96 Obrazek
Karabinek K-98 Obrazek
Obrazek
Luger P-08 Obrazek
Granaty oraz magazynek WIS Obrazek
Wiecej nastepnym razem...

Awatar użytkownika
Lwowiak
Kapral
Kapral
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 1:10 pm

Post autor: Lwowiak » czw gru 11, 2008 4:25 pm

Witam także !
Ponieważ 96 Pułk Piechoty wchodził w skład 38 Dywizji toczącej boje w składzie Frontu Południowego to przypuszczam , że znalezisko zostało dokonane w rejonie Janów - Brzuchowice tj nieco na północ od Lwowa.
Widzę ,że macie też sporo amunicji .
Mam takie pytanie : czy jest w tamtej okolicy cmentarz wojenny z tego okresu ?

strabek

Re: Wrzesien 1939 na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Post autor: strabek » czw gru 11, 2008 6:56 pm

Ukrainiec pisze:Serdecznie prosze mi odrazu wybaczyc moja polszczyzne oile jestem ukraincem.
Witam wszystkich milostnikow militarji.Chce podzielic tym,co znaliezlis my z kolegami w miejscach wrzesniowych wydarzen pod Lwowem.
Pieczatka pulku 96 Obrazek
Karabinek K-98 Obrazek
Obrazek
Luger P-08 Obrazek
Granaty oraz magazynek WIS Obrazek
Wiecej nastepnym razem...

Witam na naszym forum. Patrząc na zdjęcia znalezisk widać są w dobrym stanie. Czy były poddawane konserwacji.? :lol:

Ukrainiec

Post autor: Ukrainiec » czw gru 11, 2008 8:18 pm

Witam,znalezisko jest przed Janowem w strone granicy,nic nie bylo konserwowane a tylko oczysczone.
Jak wiem to niema tu zadnych cmentazy tylko pojedyncze pomniki.

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » pt lut 06, 2009 3:18 am

Jeszcze cmentarz wojenny jest pod Hołoskiem , gdzie 20 IX 1939 oddziały 38 DPRez. usiłowały się przebić do Lwowa.

Piskor

Re: Wrzesien 1939 na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Post autor: Piskor » ndz sie 09, 2009 3:21 pm

Czytając książkę gen. Kazimierza Sosnkowskiego pt. "Cieniom Września" natknąłem się na dośc precyzyjny opis położenia cmentarza oraz lokalizację grobów żołnierzy pochowanych jeszcze przez żołnierzy zgrupowania przed kapitulacją. Nie jestem jednak obecnie w stanie przytoczyć słów generała.

A jeszcze co do pieczątki, to napis na niej wskazuje na 1-wszy batalion 96pp rez (I/96).

KOLEKCJONER

Re: Wrzesien 1939 na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Post autor: KOLEKCJONER » wt lis 10, 2009 7:40 pm

Witaj Ukrainiec,
Zbieram militaria z wrzesnia,mozesz mi dac jakies na siebie namiary.Mam sprawe do obgadania.Dziekuje.Pozdrawiam serdecznie.

ODPOWIEDZ