Polskie lotnictwo

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
ODPOWIEDZ
tomcio

Polskie lotnictwo

Post autor: tomcio » ndz lut 01, 2009 7:45 pm

Co myślicie o polskim lotnictwie? Według mnie były wspanjale projekty, ale było ich bardzo mało. Jak uważacie co by byłó jeśli byloby więcej wyprodukowanych maszyn. Jaki projekt wypadłby najlepjej w polskim lotnictwie?

Woj

Re: Polskie lotnictwo

Post autor: Woj » ndz lut 01, 2009 11:25 pm

tomcio pisze:Co myślicie o polskim lotnictwie? Według mnie były wspanjale projekty, ale było ich bardzo mało. Jak uważacie co by byłó jeśli byloby więcej wyprodukowanych maszyn. Jaki projekt wypadłby najlepjej w polskim lotnictwie?
Z tego co było w fazie projektu nic na specjalnie "wspaniałe" nie wyglądało. Za "wspaniale" od biedy można uznać niektóre pomysły - ale tym z kolei zazwyczaj sporo do fazy projektu brakowało.
Trudno więc rozważać "co by było gdyby" - a wiedza o tym co i w jakim tempie zdołano zrealizować w ciągu trzech ostatnich przedwojennych lat nakazuje daleko idący sceptycyzm względem ewentualnych osiagnięć następnego okresu.

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Re: Polskie lotnictwo

Post autor: Jagmin » pn lut 02, 2009 12:54 am

tomcio pisze:Co myślicie o polskim lotnictwie? Według mnie były wspanjale projekty, ale było ich bardzo mało. Jak uważacie co by byłó jeśli byloby więcej wyprodukowanych maszyn. Jaki projekt wypadłby najlepjej w polskim lotnictwie?
Nakreśl temat bardziej szczegółowo i pisz poprawnie.
Jagmin

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » pt lut 06, 2009 2:02 am

" Wspaniały " to może był PZL- 37 B... ale użyty bez osłony myśliwców nie sprostał Bf 109 D i E Luftwaffe... Natomiast myśliwce nadające się do jego osłony pojawiły się tylko jako prototypy...

ODPOWIEDZ