Wyposażenie lotnicze

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Wyposażenie lotnicze

Post autor: Horus » sob mar 28, 2009 2:55 pm

Na początek dwa pytania. Jak wyglądała budowa "unikalnego w jednostkach lotniczych symulator w lotach bez widoczności" oraz czy był on także na wyposażeniu innych jednostek (szkół) lotniczych. A może tylko MDLot tym cudem dysponował? Drugie. Jak wyglądała sprawa wyposażenia lotnictwa obserwacyjnego w radiostacje, oczywiście nie stałe, montowane tylko na czas wykonywania zadania. Jakie to były radiostacje?

Woj

Re: Wyposażenie lotnicze

Post autor: Woj » sob mar 28, 2009 9:58 pm

Horus pisze: Drugie. Jak wyglądała sprawa wyposażenia lotnictwa obserwacyjnego w radiostacje, oczywiście nie stałe, montowane tylko na czas wykonywania zadania. Jakie to były radiostacje?
http://historyton.pl/catalog/product_in ... ts_id=8718

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » ndz mar 29, 2009 7:08 pm

Krótko i treściwie, dzięki. Jednak na zaspokojenie ciekawości muszę się wstrzymać do maja.

Woj

Post autor: Woj » pn mar 30, 2009 8:06 am

Zamówiłem w piątek. Ja dostanę i info znajdę - to w miarę możliwości napiszę na forum. :)

Woj

Post autor: Woj » ndz kwie 05, 2009 3:05 pm

Niestety - autorzy książki koncentrują się raczej na kwestiach technicznych - tę problematykę rozważając dość szeroko (a nawet jak na mój gust - zbyt szeroko, choć to oczywisćie sąd subiektywny). Natomiast odniesień do historii lotnictwa wojskowego, w tym zagadnień ściśle związanych z wyposażeniem płatowców jest stosunkowo mało. Co więcej - autorzy nie sięgnęli do źródeł archiwalnych, w interesującej nas tu sferze zwykle odwołując się po prostu do wcześniejszej literatury (Morgała, Olejko itp.).

ODPOWIEDZ