Planszowe gry strategiczne

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » ndz sie 31, 2008 8:27 am

A wiec na zakupy. Oby tylko mapa pasowala do Pomorza i Suwalszczyzny. Szkoda tylko ze gracze sie wykruszyli.

Piskor

Post autor: Piskor » wt wrz 02, 2008 3:25 pm

Mapa jak najbardziej pasuje do "Pomorza" i "Suwalszczyzny". Mozna ją dołączyć również do gry "Bzura 1939". Połączenie z Suwalszczyzną to zaledwie kilka heksów ( lewy dolny róg "Suwalszczyzny" ), ale mimo wszystko da się połączyć.
Co do graczy to też poszukuję przeciwników, ale coraz trudniej o takowych. Staram się co prawda grać sam ze sobą, ale to juz nie to samo.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » śr wrz 03, 2008 4:17 pm

Wlasnie. Grajac samemu, staram sie byc bezstronny, po prostu dla kazdej ze stron wybieram najlepsze dla nich posuniecia. Gorzej z dalszym planowaniem. To ze plansze pasuja, bardzo mnie cieszy, poprzednie wydanie z TiS nie bardzo pasowalo.

Piskor

Post autor: Piskor » sob wrz 06, 2008 9:04 am

A Ty Horusie w jaki system gier pogrywasz?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » sob wrz 06, 2008 9:18 am

B-35, Wielkie Bitwy 1939- 45 i oczywiscie Wrzesien 1939. Kiedys jeszcze w Hanibala- Ante Portas, Squad Leadera i Pluton. Jednak w te dwie ostatnie samemu grac nie mozna, a od B35 powoli odchodze, robi sie zbyt duzo tabel i wyjatków w zasadach, majacych coraz mniej wspólnego z realizmem, oczywiscie wbrew zamierzeniom autorów. W miare moznosci przerabiam go po swojemu. Teraz korzystajac z map TiS, chce zrobic wlasny Wrzesien, lekko zblizony do pierwszego Piotrkowa.

Piskor

Post autor: Piskor » pt wrz 12, 2008 7:56 am

Jakie posiadasz gry z systemu W-39?
Czy jest taka, którą uważasz za najlepszą?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pt wrz 26, 2008 4:37 pm

Piskor pisze:Jakie posiadasz gry z systemu W-39?
Czy jest taka, którą uważasz za najlepszą?
Brak mi jeszcze "Mlawy" i nowego "Kocka", poza tym mam wszystkie pudelkowe i wydane jako dodatki do TiS. Najlepszej chyba nie ma, ale najbardziej lubie grac w " Bzura" i "Piotrków", zdaje sie ze tam mozna sie najbardziej "wykazac". W "Bzurze" fajnie jest zaatakowac Niemców z Warszawy przy udziale A."Lódz". Znakomicie to ulatwia marsz na Warszawe A."Pomorze" (A."Poznan"ciagle atakuje). A w "Piotrkowie", jezeli gracz pozwoli, milo sie oslabia 1 i 4 DPanc. atakujac A."Prusy".
Ktos zna ta gre?http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/ ... oland.html. Jest gdzies do zdobycia instrukcja po Polsku?

Krzychuzokecia

Post autor: Krzychuzokecia » śr mar 25, 2009 9:30 pm

O kurczę... A mają Panowie, może jakieś "dojścia" do tych planszówek: adresy sklepów internetowych, sklepy "zwykłe" w Warszawie? I przykładowe ceny... Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » śr mar 25, 2009 10:14 pm


Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » ndz maja 03, 2009 12:02 pm

Do Wilka. Masz rację-planszówka, takie preferuję, gry na kompa mnie męczą. Tu podaję recenzję. http://www.zgielk.pl/index.php?option=c ... iew&id=298

ODPOWIEDZ