Kolekcjonerstwo- moje modele :)

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
MarcinG

Post autor: MarcinG » czw maja 08, 2008 7:25 pm

Ja posiadam model PZL 7a firmy PZW, ale nie chce nikogo straszyć więc nie zamieszcze fotki. Kiedyś zrobiłem makietę okopu, ale przepadła mi gdzieś podczas remontu domu.

strabek

Post autor: strabek » czw maja 08, 2008 10:27 pm

Kiedyś miałem modele plastikowe PZL P.23 Karaś, PZL 37 Łoś PZL P.7a ale musiałem zlikwidować. MatriX sklejasz tylko pojazdy i samoloty. :?: Mnie się podobają malowane figurki żołnierzyków, jeśli masz takie figurki z września 1939 to wklej fotki. Mam jeszcze takie pytanie czy Polsce wydano większy zestaw plastikowych żołnierzyków z okresu września, 1939 jeśli tak to gdzie można takowy kopić. :?: :lol:

MarcinG

Post autor: MarcinG » czw maja 08, 2008 10:43 pm

Podobno figurek polskich zołnierzyków nie ma

gonczor

Post autor: gonczor » pt maja 09, 2008 7:04 pm

Są firmy S-Model. Żywca mizernej jakości. Stanowczo odradzam

MatriX

odp

Post autor: MatriX » pt maja 09, 2008 8:29 pm

Wiec tak.Co do wypowiedzi kolegi ;)
Sklejam różne modele. W swojej kolekcji posiadam okręty podwodne,lotniskowce,czołgi,tankietki,samoloty,1 pociąg.Figurek żołnierzy '39 nie mam bo nie mam aż takiego dostępu.Po drugie jestem jeszcze za małe "g..." na to aby jeździć po Polsce a po trzecie nie ma dużego wyboru tych że figurek.Oczywiście,napewno jak będę miał coś godnego polecenia lub pokazania na tym forum to oczywiście pokaże.

strabek

Post autor: strabek » pt maja 09, 2008 10:59 pm

Wszystkim dziękuje odpowiedzi. Zwróciłem uwagę na korowe żołnierzyki, ponieważ są ładne zwłaszcza te zagraniczne. Posiadam dość dużą kolekcję, żołnierzyków plastikowych nie pomalowanych wyprodukowanych w PRL-u, chociaż teraz zaniedbaną. Jednak podczas zbierania kolekcji nie udało mi się natrafić na żołnierzyki z września 1939 a chciałbym je mieć w kolekcji. Do dziś nie rozumiem, dlaczego w Polsce tak trudno kupić żołnierzyki z września 1939 r. Może trzeba poszukać w ofercie zagranicznych firm modelarskich. :lol:

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » sob maja 10, 2008 5:37 pm

jeżeli chodzi o figurki żołnierzy polaków z 39r. to słyszałem ze italieri i zwiezda maja coś wyrzucić na rynek ale nie wiem dokładnie kiedy

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » sob maja 10, 2008 6:02 pm

Obrazek Obrazek Obrazek

podczepiam sie pod temat chcąc się pochwalić makieta sił IFOR a w niedługim czasie wystawie fotki moich modeli z okresu 39r.

MatriX

Post autor: MatriX » ndz maja 11, 2008 1:59 pm

no no...jakim aparatem/telefonem to robileś?

PS-fajne zdjęcia... tylko 1 rzecz.Jak robisz komplety na częściach naturalnych np: Kamienie,żwir,piasek to spróbuj użyć farb olejnych.

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » ndz maja 11, 2008 2:03 pm

aparat nikon coolpix 4600 czemu uważasz ze olejnymi? lepszy byłby efekt niektóre rzeczy były olejnymi np. żołnierze i niektóre rzezy w pojazdach

ODPOWIEDZ