Kolekcjonerstwo- moje modele :)

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » wt cze 24, 2008 2:06 pm

Kartonowy? Nawet fajny, gdyby bylby jeszcze pomalowany w kamuflarz, byloby jeszcze lepiej. I ptanko calkiem prywatnie- z czego sa te swierki? Plastik czy jakies porosty?

maniek78m

Post autor: maniek78m » wt cze 24, 2008 2:26 pm

plastik pokryty... no właśnie nie wiem co to jest :oops:

MatriX

Post autor: MatriX » pt cze 27, 2008 8:06 am

Możliwe, że te świerki są zrobione z pianki lub z grobnoporowej gąbki.Sam takie mam,lecz można,tak dla zabawy zrobić samemu drzewka i ozdoby ;)

maniek78m

Post autor: maniek78m » pt cze 27, 2008 8:17 am

zgadza się :D , co prawda nie iglaki, ale liściaste z gąbki w kolorze ciemno zielonych (miałem tylko niebieską to zafarbowałem plakatówkami :twisted: ), gąbkę przykleja się do zwykłych patyczków (trzeba sobie na dworzu gałązek na zbierać), na zdjęciu tego nie widać (a nowego chwilowo wrzucić nie mogę), ale drzewa całkiem ładnie wyglądają :)

teoretycznie wszystko można zrobić samemu bez konieczności odwiedzania sklepu modelarskiego, to zależy tylko od talentu, sprawności manualnej i pomysłowości modelarza :wink:

MatriX

Post autor: MatriX » wt lip 01, 2008 10:54 am

maniek78m pisze: teoretycznie wszystko można zrobić samemu bez konieczności odwiedzania sklepu modelarskiego, to zależy tylko od talentu, sprawności manualnej i pomysłowości modelarza :wink:

...Czasu :)

MatriX

Post autor: MatriX » czw lip 10, 2008 11:50 am

Sory za off top...ale czy na tym forum, nic by się nie stało, jakbyśmy wspólnymi siłami napisali krótki poradnik, np: Jak zrobić dodatki do makiety, takie ja drzewa, krzewy itd, Temat podklejono by i git.

Co wy na to?

maniek78m

Post autor: maniek78m » czw lip 10, 2008 12:20 pm

no to dobre by było, w końcu na temat - jak zrobić makietę/dioramę przedstawiającą Wrzesień, a i inni by skorzystali do innych epok...

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw lip 10, 2008 4:03 pm

maniek78m pisze:zgadza się :D , co prawda nie iglaki, ale liściaste z gąbki w kolorze ciemno zielonych (miałem tylko niebieską to zafarbowałem plakatówkami :twisted: ), gąbkę przykleja się do zwykłych patyczków (trzeba sobie na dworzu gałązek na zbierać), na zdjęciu tego nie widać (a nowego chwilowo wrzucić nie mogę), ale drzewa całkiem ładnie wyglądają :)

teoretycznie wszystko można zrobić samemu bez konieczności odwiedzania sklepu modelarskiego, to zależy tylko od talentu, sprawności manualnej i pomysłowości modelarza :wink:
Pozwólcie ze przedstawie las, niestety juz mocno sfatygowany, wykonany z korzeni koperku, gabki, nasion dzikiego szczawiu i mchu norweskiego.
http://i274.photobucket.com/albums/jj24 ... C00032.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj24 ... C00033.jpg

maniek78m

Post autor: maniek78m » czw lip 10, 2008 4:15 pm

te konary z korzeni ? :o

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw lip 10, 2008 5:45 pm

maniek78m pisze:te konary z korzeni ? :o
Z korzeni koperku. Troszke podsuszone i wymodelowane nozyczkami.
Mniej rozbudowane niz te z drutu
http://i274.photobucket.com/albums/jj24 ... C00034.jpg
ale latwiejsze i szybsze do wykonania.

ODPOWIEDZ