Filmy o kampani wrześniowej

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
tomcio

Filmy o kampani wrześniowej

Post autor: tomcio » wt sie 19, 2008 1:03 pm

znacje jakieś filmy o kampani wrześniowej jeswli znacie to napiszcie tytuł lub nazwe. j zachenczm do filnu ogniomistrz kaleń niejeszt o kampani wrześniowej ale mi sie podoba.

Wybacz dosadność, ale styl Twojego wyrażania poglądów razi tak skrajnym niechlujstwem w zakresie ortografii i interpunkcji, że przez to przestaje być czytelna sama myśl (nie wiem czy nie za wielkie słowo) postu. Proponuję najpierw opanowanie podstaw w piśmie naszego pięknego języka i wówczas powrót na nasze forum w glorii i chwale. A tymczasem wszystkie posty przypominające przypadkową kombinację losowo wciskanych klawiszy będą usuwane.
pozdrawiam
Jagmin

Sir Fargon

Post autor: Sir Fargon » wt sie 19, 2008 1:23 pm

No oczywiście "Lotna". Ale poza tym niech kolega tak szybko nie pisze i patrzy w ekran jak pisze wiadomość.

MarcinG

Post autor: MarcinG » wt sie 19, 2008 1:32 pm

Wczoraj przeczytałem w "Tele tygodniu" ze powstaje nowa wersja filmu o obronie Westerplatte, pod tytułem "Tajemnica Westerplatte", który ma opowiedzieć o tym jaką naprawde rolę odegrali major Sucharski i kapitan Dąbrowski podczas bitwy. W głównych rolach zobaczymy min. Bogusława Lindę (major Sucharski), Pawła Małaszyńskiego (mat Rygielski), Andrzeja Garabowskiego (plutonowy Petzelt), Robert Żołędziewski (kapitan Dąbrowski), Eryka Lubosa (kapitan Słaby). Premiera filmu zaplanowana jest na pierwszego września 2009 roku. Wiecej informacji tutaj http://www.filmweb.pl/f483760/Tajemnica ... 009/obsada

Sir Fargon

Post autor: Sir Fargon » wt sie 19, 2008 1:36 pm

Po roku 1989 w Polsce nastąpił zastój w kinie wojennym, w tym o kampanii wrześniowej. Oczywiscie za PRL-u filmy pokazujące wrzesień byly głównie propagandowe (z paroma wyjątkami) , ale nikt nie kwapił się by zamiast puszczać stare robić nowe. A jak już powstawały to generalnie nie dorastały do pięt PRL-owskim. No bo taką niby drugowojenną komedię "Złoto dezerterów" nie sposób porównywać z Frankiem Dolasem. W owym filmie T-34 gra..niemiecki czołg ścigający głównych bohaterów.

wallenrod.69

Post autor: wallenrod.69 » wt sie 19, 2008 4:15 pm

"Polskie drogi", choć tylko początek jest o Kampanii. Co prawda do doskonałości w ortografii długa jest droga, ale warto spróbować i najlepiej zacząć od początku... Pozdro dla tomcia :D

Piskor

Post autor: Piskor » wt wrz 02, 2008 3:34 pm

Z filmów o Wrześniu wartych obejrzenia mogę dorzucić takie tytuły jak:

- "Hubal"
- "Orzeł"
- "Westerplatte"

Słyszałem też, że istnieje film pt. "Złoty Pociąg" opowiadający o złocie wyworzonym z kraju podczas Kampanii Wrześniowej. Ukazana jest podobno cała trasa owego pociągu bodajże z Warszawy do Rumunii.

maniek78m

Post autor: maniek78m » wt wrz 02, 2008 4:52 pm

widziałem ten film ("Złoty pociąg") bardzo ciekawy :)

"Tajemnica Enigmy" (bohaterowie przedzierają się do Rumunii)

"Jutro pójdziemy do kina" (pod koniec filmu zaczyna się wojna)

"Katastrofa w Gibraltarze" (na samym początku jest kilka scen z Kampanii Wrześniowej)

trochę Kampanii Wrześniowej można też zobaczyc w filmach "Katyń", "Karol..."(o papieżu), chyba nawet w "Pianiście" ale tu nie mam pewności :roll:

EDIT:
i jeszcze "Wolne Miasto" o obronie Poczty gdańskiej

Piskor

Post autor: Piskor » wt wrz 30, 2008 1:28 pm

Z Kampanii Wrześniowej jest jeszcze krótka scena na samym początku filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową - Wielka Ucieczka"

granatowy

Post autor: granatowy » wt wrz 30, 2008 4:16 pm

"Ptaki Ptakom" Ostatnio Kino Polska przypomniała ten film z Henrykiem Bistą w roli głównej. Film w całości poświęcony walką na Śląsku między innymi słynną obronę wieży spadachronowej

szamot

Post autor: szamot » wt wrz 30, 2008 9:52 pm

motyw obrony Poczty Polskiej w Gdańsku w "Blaszanym bębenku". Był taki serial w/g Hermana Wouka "Wichry wojny" (chyba) i tam był Wrzesień, Oświęcim itd. Ktoś pytał o "Pianistę"- tak, zaczyna się we Wrześniu.

ODPOWIEDZ