Odznaki pułkowe – repliki

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
ODPOWIEDZ
szeregowy

Odznaki pułkowe – repliki

Post autor: szeregowy » sob lis 29, 2008 12:28 am

Poszukuję repliki odznaki pułkowej 4 pułku strzelców podhalańskich. Zakłady grawerskie wykonujące kopie, udzielały mi informacji, iż repliki tej odznaki nie wykonują. Może ktoś coś wie? Mam oryginalną legitymację do odznaki mojego dziadka, brakuje mi tylko odznaki.

Jerzy Berłowski

Post autor: Jerzy Berłowski » sob lis 29, 2008 4:20 pm

Nie wiem w jakiej miejscowości mieszkasz. W Warszawie jest zakład garwerski na St. Mieście na ul. Świętojańskiej /nie pamiętam numeru/ tuż obok katedry.
Ja zamawiałem tam replikę odznaki 30 pp jaką miał mój Ojciec. Posiadają katalog chyba wszystkich przedwojennych odznak pułkowych WP. Czasem niektóre odznaki można kupić od razu a nieraz trzeba czekać na wykonanie kilka tygodni. Robią kilka sztuk ponad zamówienie i właśnie jak trafi się na taką nadwyżkę, to można kupić od razu,
Jestem w tej chwili poza W-wą więc nie mogę podać bliższych namiarów tego zakładu. Ale jak będziesz zainteresowany - to po 1.XII. będę już w domu i mogę podać do nich telefon i adres e-mail.

szeregowy

Post autor: szeregowy » ndz lis 30, 2008 12:36 am

-czy to ta pracownia?: Artystyczna Pracownia GrawerskaAndrzeja Panasiuka 00-288 Warszawa, ul. Świętojańska 4/6, odpowiedzieli, że mojej odznaki nie wykonują. Dzieki za info!

qrak

Post autor: qrak » pn gru 01, 2008 9:07 pm

Przyczyną odmowy może być "krzyżyk niespodziany" występujący w tej odznace. Czyli po ludzku mówiąc swastyka. A ostatnio w mediach jest nagonka na wytwórców symboli ustrojów totalitarnych.
Paranoja.

Jerzy Berłowski

Post autor: Jerzy Berłowski » śr gru 03, 2008 8:56 pm

szeregowy pisze:-czy to ta pracownia?: Artystyczna Pracownia GrawerskaAndrzeja Panasiuka 00-288 Warszawa, ul. Świętojańska 4/6, odpowiedzieli, że mojej odznaki nie wykonują. Dzieki za info!
Tak to ta pracownia. To dziwne, że odmówili. Jak czas pozwoli, to wpadnę do nich któregoś dnia bo potrzebuję replikę odznaki baonu AK.
Zapytam również o odznakę 4 p. Strz. Podhal. Czy to ta odznaka ?

Obrazek

Bardzo możliwe, że przyczyna jest taka jak podaje "qrak".

ODPOWIEDZ