rkm wz. 28 lub pistolet vis

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Blazej ps. Stal

rkm wz. 28 lub pistolet vis

Post autor: Blazej ps. Stal » wt sty 20, 2009 11:29 pm

panowie mam takie pytanko: czy nie wie któryś z was gdzie można by nabyć taki rkm czy nawet części do niego zeby można było poskladać?? i jeszcze czy ktos wie gdzie mogę dostać visa ??? z góry dziękuję :)


PS: mam pytanko : czy jak bym znalazł broń za pomoca wykrywacza czy jest jakaś szansa że nadawała by się ona do użytku, np. taki rkm wz.28 ??? Pozdrawiam

tomus118

Post autor: tomus118 » śr sty 21, 2009 4:38 pm

Parę lat temu widziałem w TV program, jak to mafia ruska szuka po lasach starych broni wykrywaczami. I niektóre działały, a niektóre trzeba było składać z kilku.

Blazej ps. Stal

Post autor: Blazej ps. Stal » śr sty 21, 2009 10:42 pm

ale czy np, jak bym znalazł takiego rkm wz 28 czy jakąś inną broń gdzieś w lesie to jaka jest gwarancja że on bedzie działać ???i wogóle czy to możliwe że on bedzie działać?? nie jestem rusznikarzem takze sie pytam :) pozdro i z góry dzieki za odp

tomus118

Post autor: tomus118 » czw sty 22, 2009 4:31 pm

Zależy w jakich okolicznościach znalazła się w ziemi. Jak została świadomie zakopana, na skutek przykładowo zakończenia walk, to zapewne była solidnie poowijana. I jakieś tam szanse na działanie ma. A co, znalazłeś już coś? :wink:

Blazej ps. Stal

Post autor: Blazej ps. Stal » pt sty 23, 2009 3:11 am

nie ale w wakacje się wybieram i kiedyś mój kuzyn -historyk mi mowił jak to nieraz partyzanci zakopywali swoją bron w smarach w beczkach jak byli w okrażeniu takze sie pytam czy jak cos ewentualnie znajde to czy to może zadziałac czy wybuchnac ???

Wilk

Post autor: Wilk » pt sty 23, 2009 1:32 pm

Broń to ci nie wybuchnie, ewentualnie amunicja a tej raczej brakowało takiemu żołnierzowi co broń zakopywał, zresztą zwykle ją w szmaty owijano, ewentualnie przykrywano czymś i zakopywano.

Szmaty już raczej nie istnieją a w ziemi jak wiadomo wszystko szybko rdzewieje, więc się nie napalaj, szczęście będziesz miał jak coś znajdziesz, był taki program na tvp info było nie minęło co szukali rzeczy z września , dużymi sprawdzającymi głęboko wykrywaczami i nic nie znajdowali więc wątpię byś ty chodząc (zakładam ,że masz zwyczajny nieduży , ręczny wykrywacz) po lesie znajdziesz coś, jest szansa ale raczej potraktuj to jak zabawę a nie ,że koniecznie musisz znalezć .

tomus118

Post autor: tomus118 » pt sty 23, 2009 5:02 pm

Ja jakiś czas temu przypadkiem znalazłem małą łuskę. I nie potrafię zlokalizować miejsca produkcji. Sprawdzałem na www.ioh.pl , ale nie mają jej w swojej bazie. Rok produkcji 1929 rok. Symbole SB---V. Kto wie co to może być za zakład zbrojeniowy?

Blazej ps. Stal

Post autor: Blazej ps. Stal » pt sty 23, 2009 8:38 pm

chyba niemiecki , nie jestem pewny. wiem o tym żeby sie nie napalać ale mi chodzi ogólnie coś z wojny nie tylko z wrzesnia. a nie wystarczyło by przypadkiem tej broni-znaleziska np stena czy coś innego rozkręcić i przeczyścić nawet mimo tego że jest troche pordzewiała ??

Wilk

Post autor: Wilk » pt sty 23, 2009 9:55 pm

A wyobrażasz sobie jak będzie wyglądał zamek albo spust ?? Reakcja utleniania , zwłaszcza w ziemi postępuje szybko, musiałbyś mieć farta by trafić na dobrze zakonserwowaną broń, a nawet gdybyś próbował oczyścić, hmmmm chyba już by dobrze nie działał , wszystko by w środku było niedopasowane po ewentualnym ścieraniu rdzy.

Blazej ps. Stal

Post autor: Blazej ps. Stal » sob sty 24, 2009 1:27 am

tego się bałem :/ szczerze to myślalem że to może być problemem ale cóż, pożyjemy zobaczymy. najpierw to musze cos znalesc hehe . a wlasnie tak jak już wcześniej wspomniałem, mój kuzyn-historyk mówił mi jak to nie raz partyzanci zakopywali w smarach i wogole nie raz wszystko co mieli w beczkach w smarach to jeśli tak było i np. bym znalazł to chyba inna bajka co nie. :) pozdro

ODPOWIEDZ