Holocaust w literaturze i filmie

Informacje o nowościach wydawniczych godnych (lub mniej godnych) uwagi, ich recenzje oraz recenzje książek, filmów i artykułów starszych ale wyjątkowo wartościowych.
Regulamin forum
Zasady umieszczania recenzji
Umieszczając nową recenzję proszę o przestrzeganie poniższych zasad:
1. Format tematu: "Tytuł - Autor"
2. W opisie proszę zamieszczać również nazwę wydawnictwa oraz datę wydania.
3. W miarę możliwości proszę umieszczać zdjęcie okładki lub inną ilustrację.

Informacje o nowościach wydawniczych: http://www.1939.pl/ksiazki/
ODPOWIEDZ
PPiech

Holocaust w literaturze i filmie

Post autor: PPiech » śr paź 21, 2009 8:45 pm

Holocaust w literaturze i filmie-jest to tytuł mojej ustnej pracy maturalnej z jezyka Polskiego. Wybrałem ten temat ponieważ lubię historie niestety nie wiem w jakich książkach i filmach mam szukać informacji na ten temat mam nadzieje że mi pomożecie. Poinformowano mnie że jeszcze jeden uczeń z mojej szkoły ma ten sam temat do przedstawienia. Niestety nie znam listy jego lektur, wiem tylko że niestety nie mogę mieć takich samych jak on. Domyślam się że ma jakieś podstawowe lektury z kanonu lektur szkolnych więc muszę szukać gdzieś dalej. Proszę o pomoc w skomponowaniu listy, byłbym bardzo wdzięczny na fragmenty, rozdziały, strony internetowe gdzie mogę znaleźć informacje i zdjęcia, filmy itp.
Przepraszam że umieszczam to tu ale ten dział wydał mi się najbardziej odpowiedni. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje.

qrak

Re: Holocaust w literaturze i filmie

Post autor: qrak » czw paź 22, 2009 1:31 am

Obok lektur szkolnych polecam książki Stanisława Grzesiuka, Hanny Krall, Władysława Bartoszewskiego.
Filmy jakie przychodzą mi do głowy:
"Szara strefa"
"Ucieczka z Sobiboru"
"Lista Schindlera"
"Pianista"
To tak na szybko.

NatTadi23

Re: Holocaust w literaturze i filmie

Post autor: NatTadi23 » śr wrz 03, 2014 1:57 pm

Proponuję i polecam Zdążyć przed Panem Bogiem H. Krall , Dziennik z getta warszawskiego M. Berg, Dziewczynka w Czerwonym płaszczyku. R. Ligockiej lub Auschwitz. Naziści i „ostateczne rozwiązanie L. Rees

ODPOWIEDZ