Strona 1 z 1

Holocaust w literaturze i filmie

: śr paź 21, 2009 8:45 pm
autor: PPiech
Holocaust w literaturze i filmie-jest to tytuł mojej ustnej pracy maturalnej z jezyka Polskiego. Wybrałem ten temat ponieważ lubię historie niestety nie wiem w jakich książkach i filmach mam szukać informacji na ten temat mam nadzieje że mi pomożecie. Poinformowano mnie że jeszcze jeden uczeń z mojej szkoły ma ten sam temat do przedstawienia. Niestety nie znam listy jego lektur, wiem tylko że niestety nie mogę mieć takich samych jak on. Domyślam się że ma jakieś podstawowe lektury z kanonu lektur szkolnych więc muszę szukać gdzieś dalej. Proszę o pomoc w skomponowaniu listy, byłbym bardzo wdzięczny na fragmenty, rozdziały, strony internetowe gdzie mogę znaleźć informacje i zdjęcia, filmy itp.
Przepraszam że umieszczam to tu ale ten dział wydał mi się najbardziej odpowiedni. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje.

Re: Holocaust w literaturze i filmie

: czw paź 22, 2009 1:31 am
autor: qrak
Obok lektur szkolnych polecam książki Stanisława Grzesiuka, Hanny Krall, Władysława Bartoszewskiego.
Filmy jakie przychodzą mi do głowy:
"Szara strefa"
"Ucieczka z Sobiboru"
"Lista Schindlera"
"Pianista"
To tak na szybko.

Re: Holocaust w literaturze i filmie

: śr wrz 03, 2014 1:57 pm
autor: NatTadi23
Proponuję i polecam Zdążyć przed Panem Bogiem H. Krall , Dziennik z getta warszawskiego M. Berg, Dziewczynka w Czerwonym płaszczyku. R. Ligockiej lub Auschwitz. Naziści i „ostateczne rozwiązanie L. Rees