Broń zdobyta przez Niemców podczas kampani wrześniowej ?

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
macgie29

Post autor: macgie29 » śr mar 11, 2009 8:35 am

Co do czołgu 7TP to niestety wiadomo tylko, że brał udział, informacje bardziej szczegółowe nie są znane. Co do Tankietek okazały się niezastąpione w Luftwaffe, strzeżeniu obozów jenieckich i do rozpoznań. Co do dział Bofors 37 mm. jedno działko było w składzie Kompanii Szturmowej, która atakowała Westerplatte oraz kompanii Pionierów, co też brała w tym udział. Mam nawet zdjęcie tych działek w służbie niemieckiej, wrzucę jeszcze.

wallenrod.69

Post autor: wallenrod.69 » śr mar 11, 2009 11:35 am

macgie29 pisze:Co do czołgu 7TP to niestety wiadomo tylko, że brał udział, informacje bardziej szczegółowe nie są znane.
Zdobyczne PzKpfw.7TP(P) jest pewne, że były używane w 4 kompanii 1 Pułku pancernego z 1 DPanc, oraz Kompanii Zapasowej 6 DPanc. Nieznana liczba czolgów brała udział w walkach we Francji. Uszkodzone działo jednego z tych wozów znajduje się obecnie w Instytucie Polskim im.Sikorskiego w Londynie.
Co do dział Bofors 37 mm. jedno działko było w składzie Kompanii Szturmowej, która atakowała Westerplatte oraz kompanii Pionierów, co też brała w tym udział. Mam nawet zdjęcie tych działek w służbie niemieckiej
Chodzi zapewne o działa zdobyte na załodze Westerplatte i traktowane jako trofea.

tomekw

Post autor: tomekw » śr mar 11, 2009 1:14 pm

Nie mówiąc już o tym, że w 1944 używało ich SS, w okupowanej Polsce... :(

macgie29

Post autor: macgie29 » śr mar 11, 2009 4:12 pm

Do postu wallenroda.

Jasne te zdobyte :). Aha i wielkie dzięki za bardziej szczegółowe informacje, wypisałem tylko te z moich źródeł.

Ostatnio natrafiłem na ciekawe zdjęcie godne uwagi

Obrazek

tomekw

Post autor: tomekw » śr mar 11, 2009 5:16 pm

Czy to wojska brytyjskie? Bo na Włochów to nie wygląda...

macgie29

Post autor: macgie29 » śr mar 11, 2009 5:18 pm

Brytyjczycy. To chyba znaczy, że działa były używane w Afryce. Chyba po stronie niemieckiej.

MarcinG

Post autor: MarcinG » śr mar 11, 2009 11:21 pm

Co do tego linku. Osobiście dziwi mnie tak mała ilość zdobytej broni ręcznej. Faktycznie zdobycz była ta mała?

wallenrod.69

Post autor: wallenrod.69 » czw mar 12, 2009 12:29 am

macgie29 pisze:Brytyjczycy. To chyba znaczy, że działa były używane w Afryce. Chyba po stronie niemieckiej.
Nie po stronie niemieckiej, tylko Polska wyeksportowała do 1.IX.1939r. 110 tych dział do Wielkiej Brytanii z 250 zamówionych. Stąd nasze przeciwpancerne Boforsy w służbie Albionu :D .

voodoo34

Post autor: voodoo34 » czw mar 12, 2009 2:22 am

macgie29 pisze:Co do czołgu 7TP to niestety wiadomo tylko, że brał udział, informacje bardziej szczegółowe nie są znane..
Nic na temat udziału 7 TP w operacji "Barbarossa" nie wiadomo. Być może używały ich jednostki policyjne do walki z partyzantką. Ale takie jednostki nie brały udziału w walkach na froncie.
macgie29 pisze:Co do Tankietek okazały się niezastąpione w Luftwaffe, strzeżeniu obozów jenieckich i do rozpoznań.
Bzdury do kwadratu. Żadne tankietki nie trafiły do jednostek bojowych i nie były stosowane do "rozpoznań". Do strzeżenia obozów jenieckich ? Czołgi ? Niemcy wykorzystywali je na pewno do szkolenia i jako ciągników. I na koniec pytanie. W czym niby były niezastąpione w Luftwaffe ?

tomekw

Post autor: tomekw » czw mar 12, 2009 7:05 pm

Właśnie jako ciągniki... Pewnie czasem trzeba przeciągnąć coś cięższego... No ale Niemcy mieli więcej lepszych, własnych ciągników... Więc raczej niezastąpione nie były... :lol:

ODPOWIEDZ