Wersal a przegrana wrześniowa

Spekulacje i hipotezy dotyczące alternatywnych przebiegów wydarzeń oraz wszystkie inne tematy historyczne, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach forum.
LESZEK

Post autor: LESZEK » pn mar 16, 2009 6:28 pm

Tomuś! Czytanie ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że alianci żądają Prus dla Polski? :shock:
Czym Ty chcesz aliantów szantażować? Czy qrak nie wyjasnił Tobie już w swym poście absurdalności Twych założeń? Zapznaj się z tym okresem w dziejach Polski. Proponuję do żądań ( przy szantażu 8) ) dorzucić Opole, Wrocław i...a co tam : prasłowiański gród Szczecin :lol:
Gdańska uzyskać nie mogliśmy, a Ty takie cuda wymyslasz....

lipek11

Post autor: lipek11 » pn mar 16, 2009 6:41 pm

Zawsze można się targować z Aliantami.Jakby Polska otrzymała Prusy można z Polski federację.Federację autonomiczną tzn. Niemcy mieliby swoją część Ukraińcy swoją itd.

LESZEK

Post autor: LESZEK » pn mar 16, 2009 6:45 pm

lipek11 pisze:Zawsze można się targować z Aliantami.Jakby Polska otrzymała Prusy można z Polski federację.Federację autonomiczną tzn. Niemcy mieliby swoją część Ukraińcy swoją itd.[/code]
Nie mam siły. Mówię : pas.
To jak kopanie się z koniem...Najpierw do słownika i zrozumieć pojęcie "ahistoryzm", potem do podręczników i książek, żeby dzieje Polski poznać. A potem zabierać głos. Dobra kolejność.
O utworzeniu działu poświęconego S-F i Fantasy poinformuję wytłuszczonym drukiem.

tomekw

Post autor: tomekw » pn mar 16, 2009 6:49 pm

Tą drogą to Berlina można zażądać...
Po 1 To nie moje założenia tylko autora tematu...
Po 2 Te jest temat mówiący o alternatywnych wydarzeniach czyli już zostańmy na tym, że Prusy są dla polski
Po 3 Zmieniamy temat... Mieliśmy dyskutować o tym, co by się stało w 1939 gdyby Prusy były w Polsce...

PS:O Jezu... Sory LESZEK, źle przeczytałem... :lol: Wszystko przez 7 lekcji w tym 3 WF-y... Myślę informacjami o których pamiętam...

=POWRÓT DO TEMATU=

LESZEK

Post autor: LESZEK » pn mar 16, 2009 6:54 pm

tomekw pisze:Tą drogą to Berlina można zażądać...
Po 1 To nie moje założenia tylko autora tematu...
Po 2 Te jest temat mówiący o alternatywnych wydarzeniach czyli już zostańmy na tym, że Prusy są dla polski
Po 3 Zmieniamy temat... Mieliśmy dyskutować o tym, co by się stało w 1939 gdyby Prusy były w Polsce...

PS:O Jezu... Sory LESZEK, źle przeczytałem... :lol: Wszystko przez 7 lekcji w tym 3 WF-y... Myślę informacjami o których pamiętam...

=POWRÓT DO TEMATU=
Sorry, faktycznie założenia lipka.
"Prusy dla Polski"- wybiega poza działania alternatywne. To czysta fantazja. Absurdalność założeń wyjaśniona i nie widzę powodu, żeby tę zabawę kontynuować.

tomekw

Post autor: tomekw » pn mar 16, 2009 7:05 pm

Weź no...
Fajnie jest sprawdzać takie rzeczy...
A jeśli nie to trzeba założyć nową kategorie fantastyka...

ODPOWIEDZ